Môžu ťažké gule ťažké pre demenciu? Plaťte liečbu, legenda vyzýva funkcionárov

“V našej dobe boli lopty naozaj ťažké,” pripomenul v rozhovore pre BBC Radio 5 Live. “Aby ste ich vyzdvihli dostatočne vysoko pri výbere automobilov, musíte posilniť. Okrem toho sme hrali v snehu, v daždi, v bahne. A každý deň sme sa takto vzdelávali, vrátane nadpisu. “

John sa snaží naznačiť, že je to jasné. Obzvlášť sa obáva, že mnohí z jeho bývalých spoluhráčov alebo súperov môžu mať len kvôli vyššie uvedeným závažným zdravotným problémom. “Nie som doktor, nemôžem povedať, či demencia skracuje ľudský život.Ale viem iste, že tí chlapci, s ktorými som predtým hral, ​​moji kamaráti, tyhle ťažkosti teraz majú, “upozorňuje bývalý škótsky reprezentant, ktorý v drese Liverpoolu v rokoch 1961-1971 odohral 336 zápasov a nastrieľal 95 gólov.

< p> Riešenie? Podľa sv. John by sa mal starať o futbalové asociácie a choré združenia.

“Ak má niekto zdravotné následky po rokoch práce, zamestnávateľ by mal za liečbu zaplatiť.A ak je to tak futbalová práca, mali by to byť futbalové úrady, “navrhuje. Priame spojenie je ťažké dokázať, ale skutočnosťou je, že až v priebehu minulého roka sa Alzheimerova choroba prejavila v troch hráčoch ktorý získal zlatú medailu z roku 1966 na majstrovstvách sveta v roku 1966: Martin Peter, Nobby Stiles a Ray Wilson. V roku 2013 zomrel bývalý Louis v tej istej chorobe na sedemdesiat päť rokov. Johnova spoluhráčka Geoff Strong. V prípade bývalého útočníka West Bromwich Jeff Astle, ktorý zomrel v deviatich pätinách traumatického poškodenia mozgu, lekári odhalili, že jeho zdravie bolo poznačené veľmi častou bolesťou hlavy.Johnova slová reagovala tým, že už niekoľko rokov podporuje výskum degeneratívnych mozgových ochorení u bývalých futbalistov a je pripravená spolu s Asociáciou profesionálnych hráčov financovať ďalšie skúmanie. Liverpoolska legenda si ale vie predstaviť ešte výraznejší pomoc – uhradenie liečby u tých, ktorí už chorobou trpia.

“Futbal sa úplne topí v peniazoch. Preto by sa nemal otáčať chrbtom a vyhovárať sa na nedostatok financií, “tvrdí St. John.

Existuje odpoveď?