Mick Fanning a Jason Day sa vybrali na prestížne ceny Laureus

Rok Mick Fanning z pekla by mu mohol zarobiť dva ocenenia Laureus World Sports. Surfer a spolužiak Austrálsky Jason Day boli už vymenovaní za finalistov pre prestížne každoročné ocenenia. Víťazi 17. ročníka budú vyhlásení 18. apríla v Berlíne. Trojnásobný majster sveta Fanning je nominovaný V akcii športovcov kategórie, ale je to návrat z roku kategórie, ktorá sa zdá, že najvyššiu pravdepodobnosť, že ho ocenenie.Surfer Mick Fanning ísť na čiastočný úväzok po náročnom roku berie svoju daň Čítajte viac

Návrat Kategória je zvyčajne doménou tých, ktorí sa vrátili z dôchodku alebo značné zranenie.Ale Fanningov návrat do súťaže po boji proti veľkému bielemu žraloku v závere Jeffreys Bay v Južnej Afrike vlani v júli získal celosvetovú pozornosť a mohol ho postaviť pred ihrisko, ktoré zahŕňa plávanie Michael Phelps, rugby Dan Carter a lyžiarske Lyndsey Vonn. Fanning sa vrátil na svetovú prehliadku v ďalšej udalosti v Tahiti a takmer v decembri takmer vyhral svetový titul na Havaji, v ten istý týždeň zomrel jeho brat Peter.

Ísť hlava na hlave s americkým svetom No1 golfista Jordan Spieth, keď sa rozhodne svetový prielom roku.28-ročný Austrálčan vyhral vlani v auguste svoje prvé veľké majstrovstvá – majstrovstvá USA PGA – s rekordným skóre 20 bodov. Takisto vyhral Canadian Open, Barclays a BMW Championship A zarazil na prvú pozíciu na svete No1, skôr než ho znova prehral so Spiétom, ktorý v minulom roku získal svoje prvé dve majstrov – Masters a US Open – medzi svojimi víťazstvami. Všetci černosi budú favorizovaní, aby vyhrali tím roka (USA), Novak Djokovic (Srbsko), Lewis Hamilton (Veľká Británia), Lionel Messi (Veľká Británia), Švajčiarsko (USA) Športovná žena roka: Genzebe Dibaba (Etiópia), Anna Fenninger (Rakúsko), Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka), Katie Ledecky (USA), Carli Lloyd (USA) Tím roka: Všetci černosi (Nový Zéland) rugby, FC Barcelona (Španielsko), Golden State Warriors (USA), Veľká Británia Davi (Francúzsko), Adam Peaty (Spojené kráľovstvo), Jordan Spieth (USA), Max Verstappen (Holandsko) Vrátenie roka: Dan Carter (Nový Zéland), Jessica Ennis-Hill (Spojené kráľovstvo), Mick Fanning (Austrália), Michael Phelps (USA), David Rudisha (Kenya) Rok s postihnutím: Marie Bochet (Francúzsko), Liu Cuiqing (Čína), Daniel Dias (Brazília), Omara Durand (Kuba), Pieter Du Preez (Južná Afrika), cyklistika, Leung Yuk Wing Roka: Rachel Atherton (Veľká Británia), Bob Burnquist (Brazília), Adriano de Souza (Brazília), Mick Fanning (Austrália), Jan Frodeno (Nemecko), Chloe Kim (USA)