Melbourne Victory udelila pokutu vo výške 50 000 dolárov a odovzdala trojbodové odpočítanie

Futbalová federácia odzrkadľovala trest, ktorý sa minulý týždeň odohral na západných Sydney Wanderers po tom, ako časť fanúšikov víťazstva prerušila sobotňajší zápas proti mestským súperom City tým, že zapálila svetlice a hodila fľaše na ihrisko AAMI Park.

Existoval aj údajný útok na televízny spravodajský personál mimo štadión a pohovory s políciou po zápase. Western Sydney považuje za zákaz úplnej aktívnej skupiny fanúšikov cez svetlice Read more

Victory, kto po 2-2 remíze v derby skončil víkend na piatom mieste na rebríku – na rovnakom počte bodov ako City a šesť pacesetters Brisbane Roar – boli pokutované 50.000 dolárov a hit s trojbodovým odpočítaním, pozastavené na 12 mesiacov.

Odpočítanie bodov bude spustené, ak by sa pred 13. februárom 2017 vyskytol ďalší “vážny incident” zahŕňajúci víťazov víťazov. vzhľadom na reakciu Victory na pondelkovú prehliadku, v ktorej klub vyjadril svoj záväzok preskúmať a posilniť bezpečnostné opatrenia.

“Stačí stačiť,” uviedol predseda Victory Anthony Di Pietro. “Dosiahli sme hranicu v čase piesku…keď žiadame skutočných fanúšikov Melbourne Victory, aby s nami stáli. Spoločne musíme zaistiť, aby antisociálne správanie z okrajového prvku neohrozilo všetko, čo sa snažíme dosiahnuť. “

” Naše posolstvo je jednoduché. Žiadne ďalšie svetlice. Žiadne ďalšie protispoločenské správanie. “

Wanderers boli potrestaní po tom, čo ich fanúšikovia odštartovali 25 víťazstiev a detonátorov v zápase proti víťazstvu v predchádzajúcom víkende.Počas tohto zápasu fanúšikovia Victory tiež roztrhli aspoň jednu záchvaty.

“Správanie niekoľkých fanúšikov Melbourne Victory v poslednej sobotňajšej noci bolo poľutovaniahodné a vrhlo tieň, čo bolo báječnou hrou futbalu A-Ligy , “Povedal šéf FFA David Gallop.” Je prekvapujúce, že tieto nebezpečné udalosti sa stali pár dní po tom, ako FFA uplatnila sankcie voči západným Sydney Wanderers kvôli akciám niektorých fanúšikov. Zameranie na správanie fanúšikov by nebolo viac akútne.

“Ak je v tejto situácii nejaká jasná poznámka, je to osviežujúci postoj oboch klubov prostredníctvom ich CEO, trénerov a hráčov. Hovorí sa, že ‘dosť stačí’.Ako lídri a veľvyslanci svojich klubov chcú byť súčasťou riešenia. “Victory hrajú Adelaide United v piatok na Etihad Stadium, zatiaľ čo Wanderers hrajú v sobotu miestnych rivalov Sydney FC na štadióne Allianz.

>