Mark Selby sľubuje, že bude hrať lepšie po úzkej výhre proti Sam Bairdovi

Svet Mark No1 Mark Selby odpudil odvážnu výzvu kvalifikátora Sam Bairda, aby si rezervoval svoje miesto vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v snookeri v Sheffielde. Selby bol presunutý na hranicu svetom No59, ktorý vyhral štyri po sebe idúce snímky, aby sa vrátil na úroveň, kým favorit konečne zvíťazil 13-11 v neskorom nočnom thrilleri. Selby sa pozrel na kurz Až do posledných osemkrát, keď po sebe nasledujúcich prestávok 134 a 84 mu pomohol uľahčiť 11-7 na začiatku ich večerných session. Ale len v druhej návšteve Crucible, Baird nepriniesol žiadne známky označovania a namiesto toho začal hroziť, že by vybojoval to, čo by bolo považované za jedno z najväčších problémov turnaja.

Selby povedal: Čo je samozrejmosťou a zdá sa mi, že každý zápas robím ťažkú ​​prácu pre seba.Na miestach som sa cítil v poriadku av ostatných častiach hry som bol veľmi chudobný. V 11-7 som si myslel, že som urobil dosť, aby som sa takmer dostal cez líniu, ale potom sa moja pozornosť šiel po celom mieste. “Ale stále som v turnaji a mám šancu zlepšiť sa.”

Selby bude v štvrťfinále a Mark Allen alebo Kyren Wilson a priznáva: “Žiadne neúctu Sam, ale musím hrať oveľa lepšie. “V druhom zápase vo večerných hodinách bývalý šampión John Higgins postavil 5-3 nočný náskok nad Rickyho Waldena a zaokrúhlil Produkujúce sedenie s prestávkou 107.

Predtým narodeninový chlapec Barry Hawkins vyhrážal, že vykoľajil Ronnieho O’Sullivanovo úsilie o šiesty titul po tom, ako vyrazil prvotriedne prvé stretnutie svojho druhého kola zápasov 5- 3.O’Sullivan skóroval dve storočia k Hawkins ‘jeden, ale neúspešne skončil silne a bude chcieť jeho šance udržať si výhodu, keď ich stretnutie pokračuje v nedeľu. Elsewhere World Snooker potvrdil, že to prinesie naplánované nahradenie Tkaniny a vankúše na Crucible po sťažnostiach hráčov. Ali Carter kritizoval to, čo nazval najhoršie podmienky svojej kariéry po tom, čo nechal skĺznuť 9-7 nočný náskok, aby prehral svoj druhý kolový zápas 13-11 Alan McManus v rannom zasadnutí. Carter, dvojnásobný víťaz Crucible, povedal: “Podmienky boli úplne hrozné – boli kopané každý ďalší výstrel a veľké skákanie. Nemyslím si, že som hral na stôl, ktorý je v mojej kariére zle. Je to rovnaké pre obidvoch hráčov, ale je to spôsob, akým vás mentálne ovplyvňuje. “