Málaga CF – Deportivo Alavés

Alavés v minulom kole nečakane potrápil Sevillu a pripísal si bod, ktorý teraz bude chcieť minimálne zopakovať. Jede totiž na ihrisko Málagy, ktoré sa vôbec nedarí a už kvôli tomu zmenila trénera.

Na trénera Michela čaká súťažné premiéra na lavičke Málagy. Niekdajší kouč Sevilly alebo Marseille sa ujal kormidla Málagy po tom, čo vedenie klubu vyhodila trénera Marcela Romera. Tomu sa stalo osudných niekoľko porážok za sebou a zlý herný prejav. Posledné stretnutie trénera Romera dopadlo symbolicky – nula na konte strelených gólov, ani jeden bod a po zvýšenej aktivite v druhej polovici trest v podobe penalty. Tú premenil domáci stredopoliar Raúl Garcia, takže tri body zostali v Bilbau.

Málaga nemá zlý káder a niekoľko mladých hráčov by mohlo mať skvelú budúcnosť, ale ako celok to jednoducho pod trénerom Romerom nefungovalo. Aktuálne je Málaga až na 15. mieste s 26 bodmi na konte a zostupovej problémy by sa jej mohli čoskoro týkať, ak by neprišla zmena. Úlohou zachrániť Málaga a vrátiť ju do horných poschodí LaLigy bol poverený tréner Michel, ktorého čaká hneď na začiatok jeho angažmán ťažko čitateľný súper.

Michel sa svojej úlohy ale nebojí a naopak sa na neho veľmi teší. “Už sa nemôžem dočkať, až sa dám do práce. Čaká nás veľa zápasov, máme málo času. Ale vidím tu veľký potenciál a urobím všetko pre to, aby sa Málaga dostala oveľa vyššie. Naši fanúšikovia si zaslúžia baviť sa futbalom a byť na nás hrdí. Chceme zlepšiť predovšetkým morálku tímu a jeho fyzickú kondíciu. Pevne verím, že sa tímu opäť začne dariť, “dodal nový tréner Michel.

S Deportivom Alavés sa od začiatku počítalo ako s trvalým nájomníkom jedného z troch miest v zostupovom pásme, ale Alavés prekvapuje. V tejto chvíli je na solídnej 11. priečke a na deviaty Espanyol mu chýba len dva body. S Málagou sa už niekoľkokrát stretol v prvej i druhej najvyššej lige, ale ešte nikdy Alavés nevyhral na jej pôde. Podarí sa mu to teraz?