Mack Horton uviedol niečo do pohybu. Je to línia v piesku o dopingu v športe?

Nadchádzajúca mužská 1500 m freestyle finále uvidí vyvrcholenie týždenného sporu medzi austrálskym šampiónom 400 metrov freestyle Mackom Hortonom a čínskou plaveckou hviezdou Sun Yang. Zatiaľ čo cieľ zlatého medaila poskytne víťaz stupeň osobnej spokojnosti, medzinárodné spadnutie v dôsledku Hortona vokálne označovanie Sun podvádza droga naznačuje, že dôsledky môžu byť ďalekosiahle a potenciálne definujúce. Odpoveď na austrálsky komentáre a akcie signalizuje veľmi potrebný kultúrny posun v aréne konkurenčného športu, kde sa objavuje nová motivácia medzi čistými športovcami.

Doping v športe vždy bol v podstate o motivacii a príležitosti, vedenie športovcov v snahe o slávu a bohatstvo.Tabuľky sa otáčajú, pretože títo tichi čistí športovci nachádzajú svoje hlasy a hovoria “dosť je dosť”. Mack Horton hovorí po zlatom plávaní ako nepokojné jedy Rio pool Prečítajte si viac

Tento týždeň bol osviežujúci, aby videli športovcov s novou dôverou ochotnou hovoriť o nerovnosti v športe. Už pretrváva kultúra akceptácie; Teraz je tu túžba pojať kultúru odhalenia a odstrániť zvrhlý plášť, ktorý uľahčuje správanie, ktoré nás odviedli od našich kľúčových priorít v elitnom športe. Dôraz sa teraz musí klásť na to, aby športovci mali silnejší hlas.

Možno sa pýta, čo dnes motivuje športovcov. Prečo chcú byť na pódiu?Existujú jasné rozdiely medzi tými, ktorí sú motivovaní vonkajšie ako proti tým, ktorí sú motivovaní vnútorne. Ale keď premýšľame o motivácii, musíme premýšľať o základných hodnotách, ktoré sú stále vlastné účasti v športe. Ide o výraz, o zodpovednosť za seba. Ide o športové správanie. Ide o demonštrovanie ich schopnosti uspieť tvárou v tvár nepriaznivej situácii, prekonať zranenie a prekážky spôsobené fyzickými a psychickými výzvami.

Športovci vytvárajú vynikajúce modely, ktoré ponúkajú obraz o tom, čo všetci chceme z hľadiska našich väzieb na zdravé výsledky. To je dôvod, prečo sme sa z postele čoskoro ráno posielali z postele, alebo replánovali naše plány, aby sme mohli sledovať akciu v Riu.Tieto hodnoty informujú národnú identitu a národnú pýchu.

Chceli by sme sa baviť športovcami, ale chceme vedieť, že zábava neprichádza s nákladmi ani pre športovca, ani pre integritu športu.

Verím, že svet Antidopingová agentúra a MOV a medzinárodné športové federácie a vlády majú v oblasti motivácie a príležitostí oveľa viac práce. Drogy v športe budú na nejakej dobe aj naďalej, najmä kým športovci nebudú mať väčšiu zodpovednosť za to, čo považujú za spravodlivé a čo nebudú akceptovať.

Je pravda, že to, a zanecháva chuť v ústach. V duchu hry sa cíti nepríjemne.Swimmer Mack Horton sociálne médiá účty zaplavené rozhnevanými čínskymi fanúšikmi Čítajte viac Ale je to zložitá situácia, zdôraznená medzinárodnou reakciou na Hortonov postoj, pretože tieto hodnoty zahŕňajú športové správanie, individuálnu zodpovednosť, rešpekt a vyjadrenie stanovísk. Ako môže Horton demonštrovať športovú šancu pri vyjadrovaní svojho názoru na podvody s drogami? Ale vedenie športovcov ako Horton, tvárou v tvár nerozhodnosti o dopingu orgánmi, ako sú MOV, Wada a Fina, môže pomôcť pri vytváraní a posunul kultúrny posun. Jeho pozícia posilnila a získala dôveryhodnosť s podporou Swimming Australia a Austrálsky olympijský výbor spolu s rozhovormi o sociálnych médiách, ktoré podporujú jeho činy.Zatiaľ čo budúci pár týždňov bude pre neho zaujímavé na osobnej úrovni, pretože rozbalí všetko, širší svet športu by mal vyzerať viac s nádejou na mesiace a roky dopredu. Rio sa môže spomenúť ako miesto, kde bola nakreslená čiarka v piesku a začala sa obnovovať športová kultúra bez miesta na podvádzanie drog.