Los osemfinále EL: Sevilla vyzve Villarreal, Fiorentinu čaká AS Rím

“Vieme, že hráme s obhajcom, ale myslím, že oba tímy sú veľmi vyrovnané. Nie sme o moc horšie, “povedal tréner Villarrealu Marcelino, ktorý v minulosti viedol aj Sevillu. V klube však po sérii siedmich zápasov bez víťazstva a prehre 1: 2 s Villarrealom v decembri 2012 skončil.

“Radšej by som si zahral s Ajaxom alebo s nejakým talianskym klubom, ale žreb je o šťastí. Oba celky sa navzájom dobre poznajú, aspoň to bude napínavé.A tiež si myslím, že máme malú výhodu, pretože začíname vonku, “pridal stredopoliar Sevilly Aleix Vidal.

Najväčšie zastúpenie v osudí mala Taliansko s piatimi celkami, čo sa v tejto fáze európskych pohárov stalo iba druhýkrát v histórii – podobne na tom bolo v sezóne 1979/80 vtedajší Západné Nemecko.

Okrem súboja Fiorentiny s AS Rím, si jeden z trojice neboli porazené celkov v súťaži Inter Milán zahrá s Wolfsburgom.

“Čakajú nás ťažké zápasy. Dostali sme druhý tím nemeckej ligy, ktorý si navyše nedávno poradil 4: 1 s Bayernom Mníchov, “vyhlásil tréner Interu Roberto Mancini.V prospech Nerazzurri však hovoria zlá bilancia Wolfsburgu, ktorý ešte súpera z Talianska nikdy neporazil (1 remíza, 2 prehry).

FC Turín čaká Zenit Petrohrad, zatiaľ čo Neapol vyzve iný ruský celok Dinamo Moskva, ktoré do osemfinále prešlo prvýkrát od roku 1996. O ukončenie čiernej série usiluje aj Neapol, pretože do štvrťfinále postúpila naposledy v sezóne 1988/89, kedy vtedajší Pohár UEFA vyhrala.

“Poznáme silu Dynama a moc dobre vieme, že vyhralo skupinu sa stopercentnú bilanciou,” uviedol tréner Neapola Rafael Benítez. “Ťažšie los sme dostať nemohli. Neapol síce nezačala sezónu veľmi dobre, teraz má ale oslnivú formu, “pridal kouč moskovského celku Stanislav Čerčesov.

Zostávajúce dvojice pre osemfinále, ktorého prvé zápasy sa odohrajú 12.marca a odvety o týždeň neskôr, tvorí Everton – Dynamo Kyjev a Club Bruggy – Besiktas Istanbul, ktorý však zraneného českého stopéra Tomáša Sivok na súpisku pre európske poháre nezaradil.