Liberečtí hokejisti idú do boja o finále Ligy majstrov. Už s PESANTE

Na libereckú striedačku sa po mesiaci opäť postaví hlavný kouč Filip PESANTE, ktorý doviedol českú dvadsiatku na práve skončenom svetovom šampionáte v USA na štvrté miesto. Spolu s ním sa k tímu vrátili aj tréner brankárov Láska a videokouč Vladyka.

“Za tú éru, čo tu neboli, sa nám podarilo doviesť mužstvo do semifinále Ligy majstrov. V poradí extraligy sme zostali v podstate tam, kde sme tím preberali, “konštatoval tréner Karel Mlejnek, ktorý sa vracia do úlohy asistenta.

Kým v domácej extralige trpia, aktuálne sú jedenásta ao predkolo play-off budú ešte musieť zviesť tuhý boj, v Lige majstrov Bílí Tygři postúpili medzi najlepšie štyri.Vo štvrťfinále dokázali vyradiť švajčiarsky Zürich.

“Je to obrovský úspech, pre vedenie, pre fanúšikov. Keď sa pozriete na mužstva, ktoré tam sú…V semifinále je aj Třinec, je to veľká reklama pre český hokej, “hovorí útočník Martin Bakoš, s 10 gólmi najlepší strelec celej Ligy majstrov.

V semifinále však Liberec čaká ešte oveľa silnejší súper. Växjö po 36 kolách suverénne vedie kvalitný švédsku ligu o 13 bodov. Súpera Severočesi dobre poznajú, v základnej skupine na neho nenašli recept. “Dvakrát sme prehrali a máme im čo vracať. Verím, že sa karta obráti, “hovorí Bakoš. “Zápasy v tejto lige sú perfektné pre ľudí, viac sa tu útočí.Budú šance a my budeme tí lepší, “dodal sebavedomo.

” Švédske tímy majú výborné korčuliarov a hrajú skvelý hokej, ale my budeme na Växjö dobre pripravení. Možno pre nás bude trošku výhoda, že už sa poznáme zo skupiny, “uvažuje brankár Roman Will.

V libereckej bránke by však mal v utorkovom zápase semifinále Ligy majstrov dostať šancu Jaroslav Janus, ktorý Tigrom vychytal predchádzajúce postupy cez švédsku Frölunda a Zürich. V zostave budú naopak chýbať útočníci Kvapil s Redenbachem, ktorí nie sú na súpiske pre európsku súťaž. Ďalšie forvard Bulíř a Stránský majú dlhodobé zdravotné problémy.

Prvý semifinálové bitka medzi Bielym Tigrom a švédskym Växjö Lakers vypukne v Liberci v 17.30. Vstupenka príde na 150 korún.Odveta je na programe o týždeň.