Lafata žiaril s Příbrami a je už tretí v Klube ligových kanonierov

Útočník David Lafata opäť potvrdil, že sa mu v zápasoch proti Příbrami nebývalo darí. V dnešnom dueli 12. kola sa blysol hetrikom, ktorý ho posunul na tretie miesto v historickom poradí Klube ligových kanonierov pred Antonína Hájka a zároveň aj do čela tabuľky strelcov tejto sezóny najvyššej súťaže. Väčšiu radosť mal ale bývalý reprezentant z toho, že futbalisti Sparty zvíťazili 4: 0 a spravili si chuť po porážke 0: 1 v Plzni a stredajšom vyradení z Betclic bonus domáceho pohára od Zlína.

Lafata dnes zaznamenal 192. gól v najvyšších súťažiach. Za Spartu dal 71 gólov, za Jablonec 88, za České Budějovice 27 a za Austrii Viedeň sa trafil šesťkrát.Lepšie už sú iba legendárny Josef Bican s 447 gólmi a Vlastimil Kopecký, na ktorého Lafata stráca 60 gólov.

“Ty už asi nedoženie,” povedal Lafata s úsmevom novinárom. “Že som tretí, som sa dozvedel až teraz. Je to pekné, ale priznám sa, že momentálne to so mnou toľko nerobí. Futbal je kolektívny šport, hrá sa na kolektívnej trofeje a tých ja moc nemám,” </i > dodal tridsaťpäťročný útočník.

Na Příbram má vyhliadnutú, v posledných siedmich vzájomných súbojoch v lige jej dal deväť gólov. “Keby sem jazdili ob týždeň, nebolo by to zlé,” smial sa Lafata. “Ale nie, je to asi náhoda, že sa to tak zrovna podarilo,” dodal.

Prvýkrát sa dnes trafil v nastavení prvého polčasu a hetrik Unibet open skompletizoval góly v 76. a 85 .minúte. “Musím poďakovať spoluhráčom, že mi to takto krásne pripravili. Mal som to celkom jednoduché, až na ten tretí gól. Najväčší podiel na tom majú oni,” povedal Lafata, ktorý sa s ôsmimi gólmi posunul do čela streleckej tabuľky tejto ligovej sezóny.

“Všetko je to príjemné, ale my sme hlavne potrebovali vyhrať po tej Plzni a Zlínu a zase to obrátiť na našu stranu. Výsledok síce vyzerá jednoznačne, ale nerodilo sa to ľahko. Dôležité bolo, že nás Tomáš Koubek za stavu 1: 0 podržal perfektným zákrokom. Potom sme dali druhý gól a tým sa to trochu zlomilo, “ mienil Lafata.

K méte 200 gólov mu chýba osem gólov, čo by mohol stihnúť ešte počas tejto ligovej sezóny. “Uvidíme, aká bude forma, aké bude zdravie a či budem nastupovať.Dá sa to stihnúť aj nedá. Uvidíme, ešte je to dosť gólov, “ dodal Lafata. more: laliga-apostas.net