Komentár: Hokejisti Olomouca sa pozerajú do pravdy

Na konci základne hokejového extraligu v Olomouci chýba dvanásť zápasov. Nadchádzajúce dva – dnes (18.00) na poslednom ľade Pardubice a nedeľu doma s posledným Karlovy Vary – môžu rozhodnúť o svojich vyhliadkach. Čaká dvanástej kohúty len skupina o udržanie, alebo sa ešte prihlási do boja o predkolo play-off?

“Desiatka bude veľa ťažká, ale musíme sa pripraviť na víkend pravdy,” hlási tréner Zdeněk Venera. </P >

Obranca Jiří Ondrušek kývne: “V Pardubiciach uvidíme, či budeme hrať baráž alebo dokonca tucet. Zápasy s Pardubicou a Varnym sú prelomom. V podstate sú to rovnaké zápasy, ale my sme chceli naposledy uspieť proti Hradci, Pardubicom a Varámim malý skok a to je zlomené.Bohužiaľ sme stále v dosahu. ”

Jeho slová ukazujú, že sa skôr hľadá sám. Dvanástym miestom pre hranie hry bolo vyhnúť sa dungeonu, ktorá bola stresujúcou záležitosťou. A na Hané to dobre vedia.

Do baráže žuchli hneď v prvej sezóne po postupe do extraligy, tohle dráma nechcú opakovať. Najmä po minulom roku, v ktorom všetci prekvapili. Možno aj sami.

Piate miesto po základni bolo skvelé, nádherné, zaslúžené, výnimočné pre klub bez hviezd. Takže sa naňho musíte dnes pozrieť, keď Mora chodí po visiacej strašiak. Kto čakal v minulom roku, bol sen.Ale prečo nesnívať, keď v lete klub priviedol zaujímavé mená do útoku: Mikuš, Ostřížka, Strapáče…

Slovenskom reprezentant Juraj Mikúš po dva a pol maródovanie nadchol a vedie tímovú produktivitu. Prísny generálny manažér Erik Fürst s ním urobil terno podobné tomu pred minulú sezónu, kedy ulovil jeho krajana Branislava Konráda. Ten je znovu oporou, hoci famózny čísla z predchádzajúceho ročníka nemá, ale to bola životná sezóna, v ktorej ovládol všetky gólmanské štatistiky extraligy.

Škoda pre Olomouc, že ​​sa Fürst nedohodol na novej zmluve s útočníkom Davidom Búče. Najproduktívnejší kohút z minulého roka hľadal niečo lepšie, teraz sa valí len na Slovensku.Stíhač Petr Strapáč je 11 gólov najlepším strelcom tímu bez preukazu. To mu na rozdiel od zbytočných faulov nikto nevyčíta.

Nepodaril sa len príchod Davida Ostřížka, predpokladaného lídra poslala Mora hosťovať do Zlína.

Lenže Mikúš je teraz zranený.

< p> Rovnako ako obranca Pavel Skrbek. Dva hlavné jazdci nie sú pravdivé pre víkend pravdy.

Olomouc nedáva cieľ znovu. Ofenzíva je tak kritická, zatiaľ čo defenzíva podľa počtu zhromaždených cieľov stále funguje. Čo je vizitka aj útočníkov, rovnako ako zlá ofenzíva aj obrancov, ktorých zloženie zostalo oproti vlaňajšku bezo zmien.

Len Valenta nahradil v pozícii siedmeho beka nádejný junior Galvas.

Skrbkovy presné prihrávky forvardům chýba.Snaží sa o ne hlavne kapitán Martin Vyrůbalík, šiesty najproduktívnejší zadák súťaže.

Berie to na seba, ale veľakrát potom v obrannom pásme chybuje.

Väčšina kohútov nehrá v oslnivej forme, predvádza svoj čo je dostatočné pre dvanáste miesto. Tým netvrdím, že Venere chlapci na predkolo nemajú, ale aby splnili predsezónne Fürstová pokornej zadania a vyhli sa play-out, musí ukázať viac. Keď nie na konci, kde im chýba kvalita, tak v boji. Pokiaľ vykonávajú systém založený na korčuľovanie, zhustenom strednom pásme a výpadov do brejkov zakaždým, akonáhle vycíti príležitosť, sú aj pre favoritov nepríjemní a ich šance rastie. Preto nedávno vyhrali v Brne a Litvínov.Potom však doma nestačili na Mladú Boleslav…šesťbodový strata na desiatku nie je nezmazateľná.

jedenásťbodový náskok na dvanástej Pardubice ale tiež nie.

Extraliga Košiciach aj v nepekný plechovom zimáku, v ktorom je to strašná zima, dobre. Ak Venera zachráni svoj tím “bezmenného”, nebude to úspešný. Po zvládnutej baráži ostatne nahradil na striedačke Petr Fiala, pretože Morávka sa chcela pomaly posúvať vyššie.

Vo skromných podmienkach to ide jedine tvrdou prácou, krôčik po krôčiku. Piate miesto fanúšikov namlsalo, po víkende budú o reálnych ambíciách kohútov vedieť viac.