Kei Nišikori do svetovej No4 po zostrelenie John Isner v Citi otvoriť finále

V sobotu, po tesnej semifinálovej víťazstve vo Washingtone, John Isner povedal davu, že je už treba v plnej sile na ďalší deň vyhrať titul. Oni robili svoju úlohu v nedeľu objavil a poskytujú mu zázemie v majstrovské stretnutie proti svetovému No5 Kei Nišikori, ale nestačilo to, ako top-zaradil americký stratil v ťažkom tri-nastavovač, 4-6, 6 -4, 6-4.

v stretnutí, v ktorom malo Nishikori len o málo lepší ako jeho súper, konečný výsledok nikdy nebol zrejmý až do neskorého stretnutia. To je čiastočne preto, že to predstavovalo len tri breaky slúžiť.Prvý z nich bol pre Isner, ale to bolo posledné dve pre Nishikori ktoré boli nakoniec difference.Sloane Stephens vziať svoj prvý titul WTA v Citi Open Celý článok

“Len som nerobil dosť in-cesty na jeho prvé podanie, ktoré mnohokrát som zápasí s, “povedal sklamaný Isner po zápase. “A odtiaľ, je to pravdepodobne jeden z najlepších na svete, od základnej čiary, takže je to ťažké.”

6 stôp 10in Isner, známy ako veľa pre jeho prekvitajúci slúžiť ako jeho veľkosť, nebol lepší útočník v tomto teplom, mierne zatiahnutej popoludní. Nishikori podarilo impozantný víťazné percento na jeho prvý podanie, 91%, s väčšinou rovnovážny Isner na iba 76%.Možno, že úspech japonskej hviezdy v bránil mieru konverzie Isner je pochádzal z mať tvárou v tvár a porazil ďalšie významné servery v priebehu týždňa: Marin Cilic v semifinále v zápase na US Open 2014 finále a pred ním Aussie up-and-prichádzajúce Samuel Groth.

“Áno, som naozaj dobre vracia tento týždeň,” povedal Nishikori po požití svoj tretí titul ATP v sezóne a 10. celkovo svojej profesionálnej kariéry. “Snažil som sa hrať veľa rely.Nikdy to nie je ľahké, ale myslím, že som hral dobre proti týchto ľudí. “

Do stratégie, ktorá Nishikori zo metodicky opotrebovanie jeho 30-ročný súperovi svojimi groundstrokes počas dvojhodinového zápasu, a je ľahké pochopiť, prečo sa japonská hviezda stále stúpa v rebríčku ATP. V pondelok, bude sa vrátiť ku kariére-maximum No4 po víťazstve. Takmer $ 350,000 v výnosov z týždennej akcie nie je nebolí.

“Jeho backhand je world-class,” povedal Isner. “On vie, čo robí s loptou. Ale tiež pracuje chvostom preč taky.Kombinujete tie veci, a to je recept na nejaký dobrý tenis. “

Zlom v stretnutí o Nishikori vlastne prišiel po tom, čo ho Isner náhle zlomil 5-4 vziať prvý set. V pauze pred druhým, Nishikori sedel skleslo s uterákom zabalené nad hlavou, ako veľmi sa vyhnúť teplo ako resetu hit. Ale jemu to dalo motiváciu reagovať a reagovať urobil.Vo veľmi ďalšiu aktualizáciu service hre Nishikori zlomil Isner späť, pričom druhá sada pod krkom a nikdy sa obzrel, a to napriek trošku problémy zatváranie to až 5-4 na slúžiť.

“Mám trochu tesný, “pripustil Nishikori po zvrhnutí prvý set. “Len som sa snažil, aby sa znovu sústrediť a bolo to skvelé, že prvý zápas [prestávke] jeho slúžiť. Potom potom, čo som bol istejší a viac uvoľnená. Všetko išlo dobre po tom. “

V rozhodujúcom sete Nishikori opäť zasiahlo Isner je slúžiť skoro, tentoraz v treťom zápase na ceste do majstrovského bodu lásky.

Súťaž predstavoval stret štýlov a demeanors.Kým Isner je váš typický veľký porcie atlét, on je tiež oveľa vznetlivý hráč, jazda na vlne poskytnutý v okamihu rovnako ako diváci. Isner bol dôrazný päsťou čerpadlami o dôležitých a aktuálnych bodov získaných a klesol hlavu rovnako po tom, čo stratil ostatní. Medzitým Nishikori je pokoj – stealth vrah s raketou, dokonalý Returner. Jeho hra je efektívny a úmyselné, a len zriedka trvá zbytočne hojdačka nieto ďalším krokom na ihrisku.To za predpokladu, vzrušujúce matchup na vypredanom davu 7500 v DC, a to aj v prípade, že víťaz nebol Američan, pre ktoré boli väčšinou ťahom.

Obaja hráči si teraz mieri do Montrealu, pretože aj naďalej ich prípravy na US Open, ktorý sa začína 31. augusta. Nishikori bol finalistom v New Yorku vlani a stále hľadá, aby sa konečný krok a stať sa prvou Aziat niekedy vyhrať grand slam titul dvojhry. “Ja jednoducho nemôžem dočkať, až hrať na US Open,” povedal. “Len som opäť vzrušený hrať na veľkom pódiu. Páči sa mi ten turnaj. “

Isner uvádza niekoľko silných Nishikori je po zápase, od prechádzanie hry jeho schopnosti umiestniť loptu s dokonalou presnosťou.Ale to druhé, že Isner povedal, bolo rozhodujúce. “Myslel som hral celkom dobrý zápas,” povedal Isner. “Nie panika, pre istotu. [On] robil mnoho prvých slúži aj mňa pobehoval súdu. To je to, čo vie najlepšie.

“Je to skvelý hráč,” dodal, “a veľký bojovník.”