Karolína Plíšková pred štvrťfinále. Akým spôsobom vedie Melbourne k titulu

V stredu sa Mirjana Lučičová-Baroniová, skoro tridsaťpäťročná Chorvátka narodená v nemeckom Dortmunde, vydatá za Taliana a sídliaca na Floride, stretne vo štvrťfinále Australian Open s Karolínou Pliskova.

Na rebríčku sa skrýva pod číslom 79 V pondelok sa Jennifer Brady pripojila k tričke Adidas a sukne Nike a urobila z neho faux pas. “Nemám zmluvu s nejakou firmou, oblečiem si, čo ma napadne,” povedala v zákulisí Laverovy arény.

Kedysi už takmer zabudnutá ranařka s pohnutým osudom však nemieni poslúžiť ako dobrovoľníčka, ktorá vlastní porážkou vyprevadí Pliskova do semifinále.

Chorvátska tenistka Mirjana Lučičová-Baroniová na Australian Open.

“Čakám poriadnu paľbu.Pôjde na všetko, bude to fofr, “povedal česky. “Na druhej strane tu porazila obranných hráčov. Nemám dievča ako ja. “Vzájomná rovnováha 3-2, rovnako ako spomienky trilógie trilógie Prelogue, zavolajte päť, aby boli ostražití. Naopak, jej charakter je upokojujúci so vrodenými vlastnosťami šampióna. V pondelok vďaka nej ľahko vyhodila poslednú domácu nádej do jednotlivých súťaží.Austrálčanov čerstvo adoptovanú moskovskú rodáčku Darja Gavrilovovou zdolala 6: 3, 6: 3.

Pod zatiahnutou strechou nad centrálneho kurtu zarmútila obecenstvo a nechala zabudnúť na sobotňajší dráma, pri ktorom ju takmer vyradila Lotyšska Jelena Ostapenková. “Medzitým zobrazujem lepšie centrum, bez peckov,” povedala prudko. “Keď sa súperke nedarí, bohužiaľ sa jej prispôsobím.”

Aj tak urobila dojem na Gavrilovovou (26. na svete), ktorá potom dostala otázku: “Má Karolína na titul?” Odpoveď bola jednoznačná: “Rozhodne Myslím, že. Predtým mala problémy s grandslamom, ktoré teraz konajú s väčšou istotou. Len dúfam, že ju touto predpovedí nezakleju. ”

Mnohí tenisti vnímajú skúmanie pavúka ako rúhanie.Reportéri a fanúšikovia sa však s touto vierou nemusia spájať. Z rozlosovanie je jasné, že sa víťazka partie Pliskova s ​​Lučičovou-Baroniovou stretne s lepšou z dvojice Serena Williamsová-Johanna Kontaová.

Velikánka Williamsová v pondelok pretlačila výrazne útlejšie Barbora Strýcová 7: 5, 6: 4. Hoci porazená chrabro vzdorovala, musela konštatovať: “Serena má strašnú silu. Hoci sa to nezdá byť, pohybuje sa veľmi dobre. Hrala som dobre, napriek tomu som stále bola pozadu a viala som ako vlajka. ”

Práve svetoznáma Američanka honosiaci sa 22 grandslamovým tituly, je teraz najvážnejší kandidátkou na pohár. Plíšková, jej premožiteľka zo semifinále vlaňajšieho US Open, sa v poradí favoritiek zaradila hneď za ňu.V tej istej fáze Australian Open by sa tak mohla konať odveta za New York.

Tréner Pliskova David Kotyza však upozorňuje na Britku Kontaovou, ktorá si pred časom upratala v hlave a v poslednej dobe šplhá po rebríčku. A štvrťfinálové dvojice v hornej časti pavúka tvorili ďalšie štyri obávanej bomberky.

Venus Williamsová (13-USA) – Anastasija Sergejevna Pavľučenkovová (24-Rusko).

Garbiñe Muguruzaová (7-Španielsko) – Coco Vandewegheová (USA).

Tiež veľa solídne spoločnosť. A utorkovej štvrťfinálovej súboja rozhodli, že semifinále bude americké: Venus Williamsová vs. Coco Vandewegheová.

Dvadsaťštyriročná Plíšková po štyroch zápasoch nazbierala zo svorky ženúci sa za trofejí na Australian Open najviac es (45), získala najviac bodov po prvom podaní (83 percent).V počte víťazných úderov je štvrtá za Pavljučenkovovou, Vandewegheovou a Lučičovou-Baroniovou, ktorej príbeh Dras každej neokoralé srdca.

Máloktorá vrcholová športovkyňa zažila od rodiča krutejšie týranie. Bývalá olympioniková desertboy ju milovala s ťažkou topánkou. Zamiloval svoju hlavu, krk a chrbát, zvyčajne tak, že neboli viditeľné modriny a otvorené rany.

“Niekedy som sa nemohla na týždeň hrebeň,” povedala. “Stratil som semifinále v štrnástich rokoch v Miláne, pretože som bol zranený. On ma zaviezol do nášho záhrebského bytu, hodil ma do vane a štyridsať minút ma bil. ”

V pätnástich vybojovala s Martinou Hingisovou deblový titul na Australian Open 1998. V lete 1999 prenikla do singlového semifinále vo Wimbledone.Ale ona už utiekla na Floridu, kde sa skrývala s matkou a súrodencom pred padlým otcom. WTA Tour potom odišla. Z osobných a finančných dôvodov. Ona sa vrátila v roku 2010. Plíšková v pondelok povedala: “Teraz hrá výborne. Pravdepodobne najlepší v živote. Robí to úžasne. ”

Mohla to povedať to isté.