Kapitán Navrátil: Austrália je mierny favorit, ale my nechceme do baráže

“Je to určite skromný favorit Austrálie, hlavne v domácnosti. Pohár Davisu nehrá úlohu rebríčka, takže sme sa stretli v predchádzajúcich zápasoch. Ale predsa len majú pätnásteho hráča sveta (Nicka Kyrgios) a deblista z prvej desiatky, ktorý teraz vyhral debli na Australian Open (Johna Peers), “povedal Rádiožurnálu Navrátil.

” My sme však prišli s tým, že chceme prekvapiť a určite nebudeme vopred porazení. Nikdy sme neboli. Budeme spokojní, keď sa domov budeme vracať s akoukoľvek výhrou a vyhneme sa baráži, “dodal Navrátil.

Popri Berdycha mu chýbajú aj Lukáš Rosol s Adamom Pavláskem, jednotkou tak bude Jiří Veselý.Do piatkovej dvojhry by mal tiež zasiahnuť debutant Ján Satral a v tíme sú aj veterán Radek Štěpánek a ďalší hráč bez jediného daviscupového štarte Zdeněk Kolář.

“Určite je to nezvyčajná situácia, keď človek má ten tím zažitý a príde troch hráčov. Je to na jednej strane určite zlé, na druhú stranu ale aspoň dostanú šancu mladší chlapci, ktorí sa rovnako musia v budúcnosti zabudovať do tímu, a to prakticky čo najrýchlejšie, “podotkol Navrátil.

” Budú to ich prvý skúsenosti. Dúfam, že sa s tým popasujú a budú si toho vážiť tak, ako v minulosti bojovali Radek a Tomáš za český tenis, za Českú republiku.Myslím, že pôjdu v ich šľapajach, “vyhlásil Navrátil.

Jeho zverenci dnes prvýkrát trénovali v dejisku zápasu na centrálnom dvorci Kooyong Clubu. “Je to tu historické, pekné, akurát hráte na mieste, kde je len centrálneho kurtu a nemáte ďalšie kurty, takže je to komplikované v trénovania. Ak nemáte pozadie a nemáme to v Melbourne, musíme sa pohnúť. Ak by existoval jeden ďalší tréningový kurz, bolo by to optimálne. Ale porovnáme sa s tým, je to pre obe dve strany rovnaké, “povedal Navrátil.

” Kurt je stredne rýchly, lopty rovnaké ako na Australian Open. Tu len vietor fúka, nie je to z jednej strany, je to ten najväčší nepriateľ tenisu.Ale inak všetko funguje dobre a dúfam, že to bude pokračovať, “dodal.