Jihlava veľa oslabila, ale má kvalitného trénera, hodnotí Blažek

Sedemnásobný majster ligy (1x Slavia, 6x Sparta) a bronzový medailista z majstrovstiev Európy toho už má v 40 rokoch dosť. “Bol som sklamaný, rezignovaný,” líči Blažek.

Schôdzku s ním si však vyžiadal František Vaculík, majiteľ FC Vysočina. Do hráčov dokázal naliať nový náboj. A len o pár dní neskôr mohla Jihlava hrdo oznámiť: Dohodli sme sa na polročnom pôsobení s opciou!

“Keď som musel zo Sparty odísť, bol som zdravo naštvaný. Sám pre seba som si povedal, že to ešte nezabalím. Že chcem ešte chytať, “spomína Blažek. “Ale nevedel som, či sa nemám radšej na všetko vykašľať, byť v pokoji. Potom ma oslovil pán Vaculík, ja som sa nechal zlákať sem.A urobil som dobre. ”

S Vysočinou sa o pol roka neskôr radoval z návratu do najvyššej súťaže. A Spartou odložený gólman medzi českou elitou odchytal ešte ďalších takmer päťdesiat zápasov.

“Spomínam, ako sa postúpilo do ligy a v prvom ročníku sme sa v pokoji zachránili. Hrali sme dobrý futbal, “líči Blažek. “Prvý rok, rok a pol, kedy som v Jihlave bol, bol skrátka parádne.”

Na Vysočine zostal aj potom, čo v júni 2015 definitívne ukončil hráčsku kariéru. V klube ešte rok pokračoval v úlohe trénera brankárov – potom ho nahradil Stanislav Vahala.

“Určite som si to tu užil. Nech ako hráč, tak neskôr ako tréner.Som rád, že som s pánom Vaculíkom mohol spolupracovať, “pripúšťa.

Zostup Vysočiny Blažka mrzelo: “Teraz budú mať problémy”

V piatok sa na Vysočinu Blažek vrátil. Nastúpil za Spartu v stretnutí starých gárd proti domácemu klubu, ktorý exhibíciou slávil 70 rokov od svojho založenia.

“Čo iné by som Jihlave poprial než skorý postup staré medzi českú elitu, do prvej ligy. Nič viac, nič menej, “pripomenul Blažek, že Vysočina si od leta musí znovu zvykať len na druhú ligu. “Samozrejme mi to bolo ľúto. Za tie roky sa tu urobila nejaká práca, ktorá bohužiaľ dopadla, ako dopadla, “ľutuje Blažek zostupu.

” Myslím si, že teraz bude mať Jihlava problémy, veľa sa oslabila.A druhá liga nie je jednoduchá, “varuje člen Klubu ligových brankárov, ktorý združuje gólmanov, ktorí v najvyššej súťaži vychytali aspon sto čistých kont (Blažek 166).

” Na druhú stranu, Jihlava má kvalitného trénera, ktorý vie aj s tým málom, čo tu má, urobiť dobré výsledky a vie hrať pekný futbal, “oceňuje prácu kouča Martina Svědíka.