Jihlava – Slavia 1: 0, šok na úvod jari, posledný porazil obhajcu titulu

V rýdzo zimnom počasí strelil jediný gól duelu domáci Pavel Dvořák, tréner Jindřich Trpišovský na Vysočine prehral už druhýkrát v sezóne.

Naposledy bol totiž v Jihlave na začiatku októbra a ešte v úlohe libereckého kouča musel skousnout prekvapivú porážku 1: 3.

Teraz priviezol na rovnaký štadión svoj nový tím – pražskú Slaviu, s ktorou má veľké plány. Lenže namiesto avizovaného totálneho futbalu to bol zo strany klientov skôr totálnej zmar. A hlavne: veľa nepodarená premiéra nového trénera.

Všetko začalo už po desiatich minútach, kedy Slávisti otvorili svoju pravú stranu ihriska.Ikaunieks od lajny prihral na voľného Dvořáka, ktorý presnou trefou prestrelil brankára Kolářa, jedného z nováčikov v zostave hostí ..

“Zase sme dostali gól z prvej strely, navyše zo situácie, ktorá nás trápila už počas prípravy, “ľutoval Trpišovský, tréner Slavie.

Tá nastúpila v Jihlave v novom. Proti poslednému jesennému dueli s Baníkom Ostrava figurovalo v jej základnej zostave hneď šesť nových mien. Zostali len Frydrych, Ngadeu, utratil, Hušbauer a Škoda.

S tímom vôbec nedorazili Souček a Pokorný, ktoré skolila viróza. A najväčšie prekvapenie v základe? Zrejme ešte len devätnásťročný stredopoliar Bucha, vedľa ktorého hral od úvodnej minúty aj krídelník Mingazov.

Práve on mal v prvom polčase veľké šance Slavie.Dvakrát hlavičkoval z vyloženej pozície po centri z ľavej strany, lenže zakaždým mimo. Rovnako dopadol aj útočník Škoda a smolu mal ľavý bek Sýkora, ktorého rany dvakrát domáci zablokovali na bránkovej čiare.

Hre Slavie chýbala ľahkosť, nevyrovnala sa domácim ani v bojovnosti, a či tréner Trpišovský celú zimu pracoval na novom hernom systému, nebolo to poznať.

Výnimkou bol asi len gólman Kolář, ktorý operoval veľa, až nezvyčajne vysoko a pri svojich výbehoch k polovici ihriska značne riskoval. A mal i kopu šťastie, keď ho v druhom polčase rozhodca nevylúčil za faul na Ikauniekse, asi tridsaťpäť metrov pred bránou.

Tou dobou už sa v Jihlave nehralo na zelenom trávniku, ale na riadne premrznutom a zasneženom teréne.Chumeliť začalo ešte pred úvodným hvizdom a na hre to bolo predovšetkým po prestávke veľa poznať. Futbalisti kĺzali, reflexné oranžový balón sa zadrhával a priestor pre kombináciu nebol.

“Aj preto som pred zápasom hovoril, že je lepšie hrať so Slaviou hneď. Viem, že je v Jihlave takomto čase podobné klímu. A tiež sme hrali proti mužstvu, ktoré ešte nie je po príchode nového trénera tak zohrané, “uviedol domáci kouč Martin Svědík.

Hral síce posledný tím ligy proti druhému, ale že by si favorit vytvoril v druhom polčase konštantný tlak ? Rad vyložených šancí?

najbližšie mal ku gólu asi Hušbauer, ktorý krásne vystrelil spoza vápna a pozorný Rakovan ho vychytal, rovnako dobre zareagoval aj proti pokusu Stoch.A šťastie mal pri jeho standardce tesne za hranicou veľkého vápna, po ktorej lopta Doskákali vedľa tyče.

“Každá strata je zlá a je to komplikácie, ale pre mňa je asi to najväčšie sklamanie, že sme nedali ani gól , “dodal Trpišovský.