Jednoduché čísla: Prvé miesto je len bodom pre hokejistov Budějovického

Horšie ako druhé, motor nemôže byť. “O tom ani nemyslíme, chceme byť prvý. Bola by škoda si prvé miesto nepohlídat, keď sme na tom pracovali celú sezónu, “vyhlásil nedávno útočník Vladimír Škoda.

Ako ešte môžu Juhočesi o prvé miesto prísť? O šesť bodov pozadu je Jihlava, ktorá by pre prvé miesto musela uhrať v posledných dvoch kolách všetkých šesť bodov, a Budejovice by naopak museli oba zápasy prehrať v základnej hracej dobe.

Motoru tak v zostávajúcich dvoch kolách stačí aspoň jeden bod. “Na to sa ale my vôbec nepozeráme, s Havířove aj s Kladnom budeme chcieť vyhrať,” znie z hokejovej kabíny.Aj tretí Kladno nemôže ohroziť Jihočes v poslednom kole posledného kola.

Kladents prehrali Prerov 1: 3 a stratili 10 bodov do motora. Excelentné Budějovické zdvojnásobenia zvládli najlepšie, ako mohli. V utorok po menej ako týždni opäť hrali s Prostějovom. Aj keď Moravy stratili 2: 3 v domácnosti, výkon bol lepší mimo. Motor vyhral 2: 3.

Podľa pôvodných predpokladov mali hokejisti Českých Budějovíc prejsť z Prostějova priamo do Benátok nad Jizerou a tam aj prespať. To ale nevyšlo, a tak museli hráči cestovať na juh Čiech, v stredu ráno si dať v Budvar aréne rozkorčuľovaní a potom až odísť k zápasu do Benátok.

Ani zdĺhavé cestovanie hráčom nezabránilo získať ďalšie tri dôležité body do tabuľky .Aj keď výkon bol viditeľný na konci zápasu. “Máme dvojaké. Včera sme hrali v Prostějove, dnes ešte raz. Cítilo sa, že hráči nie sú svieži. Ukázalo sa však, že ak to tím odohrá srdcom, môže poraziť kohokoľvek a kdekoľvek, “hovoril po zápase hlavný tréner Motoru Antonín Stavjaňa.

Posledné domáce stretnutia základnej časti odohrajú hokejisti lídra prvej ligy v sobotu. Od 17:00 začína duel proti Havířov, ktorý Motor vyhral trikrát v tejto sezóne. Počas posledného 52-hodinového motora prichádza do Kladna motor. Zo stredných Čiech získal Budějovice dvakrát a raz stratil.