Jamie Murray dosiahne finálovú sériu Australian Open s partnerom Bruno Soares

Škót a brazílsky, nasadený siedmym, predčil Francúzov Adrian Mannarino a Lucas Pouille 6-3, 6-1 na Rod Laver Aréne pred dažďom nútil zatvorenie strechy vo štvrtok, aby vytvoril finále proti neopracovanému, ale Nebezpečný párov Daniela Nestora z Kanady a českého Radeka Stepanka, ktorý neskôr porazil 16. semená Pablo Cuevas z Uruguaja a Španiel Marcel Granollers, 7-6 (11), 6-4. Jamie Murray získal titul Sydney Nový dvojitý partner Bruno Soares Prečítajte si viac

Murray a Soares nebudú chýbať s dôverou, keď získali 10 z 11 zápasov od svojho prvého, v Dauhe, a zbierali titul Sydney.

Boli prekvapení, ako rýchlo gélovali? “Áno a nie,” povedal Soares. “Poznáme sa veľmi dobre. Naše hry veľmi dobre poznáme.Takže pre mňa bolo to len otázka spojenia a hrania niekoľkých zápasov. Mal som pocit, že budeme mať pochopenie veľmi rýchlo. Je to trochu prekvapujúce, ako dobre to šlo.

“Po prvom týždni by som povedal, že nie som prekvapený; Ak ste v decembri položili tú istú otázku, povedal by som, že možno trochu viac času. Ale po tom, ako sme v Dauhe hrali dve zápasy, videl som, že sme naozaj rýchlo klikli.

“Myslím, že sa navzájom dobre dopĺňame. Jamie je na sieti veľmi dobrý, naozaj rýchly, kladie veľký tlak. Jednou z mojich schopností je vytvárať lopty zo zadnej strany. Keď hrám dobre, som dosť konzistentný v návrhoch a druhých loptičkách, takže to umožňuje, aby bol Jamie agresívny a hral jeho hru naozaj silným a naopak. “Má skvelé poslania. Pomáha mi veľa, keď slúžim.Nemám veľké slúžiť. Mám slušnú službu, ale to nie je zbraň, takže potrebujem niekoho na sieti, aby mi pomohol. Takže si myslím, že je v podstate to, ako sa navzájom dopĺňajú. “Murray, ktorý je vo svojom treťom slamu, zdvojnásobil finále po Wimbledone a US Open v minulom roku s Johnom Peersom, neochotne povedal, že jeho preteky so Soaresom boli Potvrdenie jeho rozhodnutia rozdeliť túto kombináciu po dvoch rokoch.

“Bolo to skvelý rok, samozrejme. Nastal čas na zmenu. Naozaj som chcel hrať s Bruno. Je to muž, o ktorom som si myslel, že s tým môžem spraviť dobré veci. Louie, moja trénerka, ma taktiež tlačila, aby som išla a pokúsila sa hrať s Bruno. “Soares tiež odišiel z dlhoročnej kombinácie a povedal o svojom rozdelení s Alex Peyou:” Hrali sme takmer štyri roky Spoločne a mali sme dva a pol úžasné roky.V minulom roku to bolo trochu drsné. Nemyslím si, že sme hrali zle, ale prehrali sme veľa blízkych zápasov, body zápasov, tie-breakers a ja som si myslela, že je vhodný čas vyskúšať niečo iné. “Murray povedal o svojom Súperi vo finále, “Tí chlapi sú na vrchole hry dlhšie ako možno som bol nažive. Vyhrali veľké slamky a sériu majstrov, všetko je to pre víťazstvo. Očividne prídu do zápasu dnes s veľkým množstvom skúseností. Bude to naozaj ťažké zápasy, ale dúfam, že aj pre nich to bude ťažké. “Proti Mannarinovi a Pouilemu, Murray a Soares boli pod kontrolou od chvíle, keď sa lámali na lásku na 3-2. Nikdy sa nevzdávali späť, pokračovali v tom, aby si prvý súbor s ľahkosťou a druhý s ešte menšou zármutkou.Víťazstvo prišlo len za 56 minút.

“Bolo to neuveriteľné,” povedal Soares. “Nemohli sme sa opýtať viac. Hrali sme takmer dokonalý zápas. Mali sme ťažkú ​​hru na 2-2, to bolo 15-40. Pre nás to bola veľká hra, pretože od tohto momentu sme zvýšili našu úroveň na veľký čas a nemyslím si, že sme po tom míň vynechali loptu. Vyhrali sme väčšinu hier. Ak chceme ísť von a hrať semifinále a vyhrať si 6-3, 6-1 nám dáva dôveru pre finále a dúfam, že môžeme hrať na rovnakej úrovni. “