James Guy vyhrá historické freestyle zlato ako Adam Peat nastaví prsia rekord

James Guy robil histórii sa zlatom v 200m voľný spôsob a Adam Peat svetový rekord na 50 metrov prsia ako britskí pretekári pokračovali vo svojej náboja na majstrovstvách sveta.

Veľká Británia je najúspešnejší majstrovstiev sveta v bazéne prišiel v roku 2003 v Barcelone, keď získal osem medailí, ale oni už zaistené päť – s iba tromi dňami osemdňová akcie gone.Adam rašelinových sety 50 m prsia záznam na majstrovstvách sveta viac

Guy vyhral striebro v 400 m voľný spôsob v nedeľu a bola medaila uchádzačom ísť do 200m v konečnom znení.19-ročný bol tretí na poslednej zákrute pred Číny double olympijský šampión Sun Jang – kto išiel po vyčistení všetkých freestylových udalostiach z 200m nahor – a americký Ryan Lochte, 23-time svetovej medailista.

Millfield plavec opravil pár nadol posledný 50m a odrazil slnka, ktorý ho porazil na 400 metrov, na dotyk v národnom zázname 1min 45.14sec, stávať sa prvý britský muž vyhrať svet freestyle názov

To bolo tiež len druhú svetovú 200m medaily za britského muža nasledujúcom Briana Brinkley má bronz v Cali, Kolumbia, pred 40 rokmi

Guy povedal: .. “nikdy som si nemyslela chcel by som vyhrať finále 200 vôbec.Nikdy som si myslel by som pretekať Ryan Lochte head-to-head ako to, že je to jeden z mojich hrdinov, takže s ním pretekať head-to-head bol úžasný. Aby položil ruku na stenu prvý a byť majster sveta, nebolo klesol v ešte, ale ja som tak šťastná.

“Len som sa snažil sústrediť na seba. Vedel som, že chlapci by išiel von tvrdo, tak len snažil zostať s nimi a nedovolí im dostať príliš ďaleko. Sun je hrdina z bane: teraz som s ním. Mám zlatú medailu teraz. Je zrejmé, že je o niečo rýchlejší ako ja, ale dúfajme, že to príde na budúci rok. Podvodné fázy Lochte sú ako delfín: keby som ich mal by som mohol ísť rýchlejšie, “

O niekoľko minút neskôr, Peat sa vytvoril svetový rekord 50 metrov prsia v 26.42sec v prvom semifinále ..20-ročný si myslel, že v minulom roku vytvoril svetový značku 26,62 na európskom šampionáte v Berlíne.Administratívnej chyby riadiaceho orgánu Fína, ale znamená to, že nebola nikdy ratifikovaná, takže keď Cameron van der Burgh uzavreté, že čas v rozjazdách, to bolo dané ako svetový rekord.

Nie, že by to teraz záleží s tým, že Uttoxeter plavec prevezme celú záležitosť z Fina rúk

To znamená, že aj Van der Burgh. – majster sveta – obnoví známosť vo finále v stredu, dva dni po tom, čo Peat vyhral 100m na finálnej mŕtvice, dvojica udierať to von ako prizefighters sa v priebehu majstrovstiev

Peat povedal. “bol to naozaj dobrý závod sa ohrieva dnes ráno boli tak jednoduché; 26,68 bol asi najjednoduchší 50, ktorú som kedy urobil.Vedel som, že tam bolo niečo tam, ale rozhodol som sa jednoducho zostať uvoľnený, teraz prostredie. Udalosť 50 metrov nie je olympijská udalosť, takže je tak trochu bez tlaku. Len som si užil, čo som robil. Semifinále sú vhodná doba na to, nemusíte sa starať o medailových miestach. Bolo to skvelé, jednoducho dostať von a dať dobrý čas na palube. “

Bol popchol na tým, že vidí Van der Burgh vytvoril svetový rekord v dopoludňajších hodinách, keď sa v skutočnosti rovnala jeho 2014 čas ? “Druh. Neoficiálny svetový rekord. Nebudem sa dostať do politiky o tom, ale je stále veľký 50m plavec, takže dúfajme, že konečný bude naozaj dobré preteky.Všetko, čo mám urobiť, je dostať svoje začať hneď. “

Chris Walker-Hebborn a Liam Tancock bolo piate a ôsme, respektíve v 100m znak finále, zatiaľ čo Lauren Quigley skončil siedmy v ekvivalente žien.