Jablonec – Teplice 2: 1, domáci skóre otáčali, rozhodol Chramosta z penalty

Víťaznú obnovenú súťažnú premiéru na lavičke Jablonca zažil tréner Petr Rada, ktorý v minulosti viedol aj Teplice.

“S našim výkonom som až na nejaké pasáže spokojný. Inkasovali sme zbytočnú bránku, chvíľu boli zakríknutí. Ale sme slušne kombinovali a vytvorili si tri štyri vyložené šance, ktoré sme nepremenili, “povedal kouč Rada.

Hostia začali lepšie a hneď z prvej nebezpečnej akcie udreli.Hanousek odvrátil center len pred vápno, kde hýčkať procpal loptu cez Jovovičovi na voľného Horu a ten prestrelil brankára Hrubého.

Domáce márne reklamovali ofsajd a Teplický ofenzívny záložník už v šiestej minúte gólovo oslávil svoj návrat do ligy, v ktorej pre zranenie nehral od konca minulého apríla.

Jablonec po inkasovanom góle prevzal iniciatívu a vo zvyšku prvého polčasu jasne dominoval. Spočiatku ale narážal na skvele chytajúceho gólmana Diviša. Teplický brankár po štvrťhodine zastavil v úniku novú domácej posilu Chramosta, vzápätí vyrazil Trávníkův priamy kop k tyči a v 24.minúte famóznym zákrokom pokazil radosť aj jabloneckému kapitánovi Hübschman, ktorého po brejku v ideálnej pozícii našiel Masopust.

Hübschman bol ako defenzívny záložník veľmi aktívny a za chvíľu pálil po zemi len tesne vedľa.

Jablonec odčaroval Divišov kúzlo až v 36. minúte. Jovovičovi si narazil s Hübschman a s pomocou Čmovšovy ľahkej tečie prízemný strelou na zadnú tyč zrovnal.

Hostia následne zrovnali obraz hry a Jablonec začal opäť získavať prevahu až po hodine hry.

V 63. minúte Trávnik po rýchlej kombinačnej akcii z rohu vápna prestrelil, Masopust potom lízl hlavou balón mimo a na Strieľaný center za chvíľu tesne nedosiahol Chramosta.

Teplice na chvíľu otupili domáci nápor a zahrozili dvoma ranami z diaľky, záver ale patril opäť Jablonci. V 86.minúte rozhodca Královec po zákroku Kučeru na domáceho fašiangy k veľkej nevôli hostí nariadil penaltu, ktorú bezpečne premenil Chramosta a hneď pri svojej jabloneckej premiére zaznamenal víťaznú trefu. Vyrovnať mohol Vaněček, ale nožnicami minul.

“Nemôžeme byť spokojní, keď v záverečných minútach prídeme o bod. V druhej polovici to bola vyrovnaná partia, obe mužstvá mohla udrieť. Keď to smerovalo k remíze, prišiel inkriminovaný bod, penalta. Nie som presvedčený, že bola, podľa mňa v žiadnom prípade nebola. Ale s tým už sa nič neurobí, tak to je, “vyhlásil Teplický tréner Daniel Šmejkal.