Hušbauer prvýkrát v derby proti Sparte: Viem, že mi fanúšikovia nezatleskají

Medzi fanúšikmi na internete už zase koluje video z deväťdesiatych rokov – minútový šot z relácie Derby od televízie Nova. Vystupujú v ňom malý Sparťan Josef Hušbauer a malý slavistov Lukáš Vácha, ktorým v tom čase nebolo ani desať rokov.

“Sú to zošívanie slavistov,” rozosmial vtedy Hušbauer publikum.

Od tej doby utieklo viac ako dvadsať rokov a Hušbauer si s Vácha klubovú príslušnosť prehodili. U fanúšikov súpera to počas nedeľňajšieho derby nebudú mať jednoduché.

“Keď niekto prestúpi k rivalovi, tak to fanúšikovia neberú dobre. Som na to pripravený. Viem, že ma nepřivítají s otvorenou náručou alebo mi nezatleskají. Ale ťažko povedať, ako to bude presne vyzerať, “hovorí Hušbauer teraz.

Proti letenskému klubu už v minulosti nastúpil.Vo sparťanskom áčku sa totiž presadil až po tom, čo prešiel Jihlavou, Žižkov, Příbrami a Ostravou.

“Ale gól som proti Sparte ešte nikdy nedal.”

Niektorí hráči, keď sa trafí proti svojmu bývalému klubu, gól neoslavuje. Ako by zareagoval Hušbauer?

“Ťažko povedať. Pre mňa je dôležité, aby sme niečo uhrali ako tím. ”

Hušbauer prestúpil do Slavie v zime ako jedna z posíl, ktoré majú vrátiť Vršovická tím staré medzi českou elitu. Zo stredu ihriska rozbieha útočné akcie a svojou rozvahou dodáva mužstvu pokoj.

Uprostred zálohy vytvoril dvojicu s 21letým Tomášom Součka a spolupráca im celkom funguje.Hoci úlohy na trávniku má predsa len iné ako v Sparte, kde v sezóne 2013/2014 vyhral s osemnástimi gólmi tabuľku strelcov.

“Hrám trochu nižšie ako v Sparte, takže sa do šancí toľko nedostávam,” vysvetlil stredopoliar , ktorý má na konte aj deväť štartov za reprezentáciu av stredu oslávil dvadsiatešieste narodeniny.

Možno sa prvého súťažného gólu za Slaviu dočká práve proti Sparte…Bolo by to pikantné, ale Slavii nečaká jednoduchý zápas.

“Sparta je v Lauf, zato my súpera extra neprehrávajú. Výsledkovo sa nám doma darí, ale vonku to trošku viazne. Vieme, že to ešte nie je ono, ale stále sa zohrávame. Každopádne derby je o niečom inom. Sparta taky môže byť nervóznejší.My budeme hrať naplno tak, aby sme uspeli, “sľúbil.