Hrali ako zmyslov zbavení, žasol Welsch nad kúsky Hruban či Boháčik

“Doteraz sme mali Honzu Veselého, ktorý bol tamto v Turecku. Tomáša Satoranského, ktorý bol niekde za oceánom v Amerike. Ale myslím, že tento šampionát ukázal, že môžeme mať aj tu pariuri online Romania doma hrdinov a hráča, ku ktorým mladí basketbalisti môžu vzhliadať. Vytvoril naše domáce hrdinu a nové vzory pre mladých basketbalistov, “povedal Welsch.

” Ako do tohto roku snívali chalani, že budú smečovat ako Tomáš Satoranský, tak môžu premýšľať a na ihriskách za barákom vyvolávať, že budú dávať trojky ako Vojta Hruban alebo Jarda Boháčik, “doplnil Welsch, ktorý v stredu v pražskej hale Královka spoločne s ďalším bývalým hráčom NBA a trénerom audiom Norrisom podporil slávnostné draft štvrtého ročníka celosvetového projektu školskej basketbalovej akcie Jr.NBA League na českom území.

“Možnosť pre naše deti, školy aj náš basketbal sa spojiť so značkou NBA je vždy jedinečná. To, že deti dostávajú túto príležitosť už v desiatich alebo jedenástich rokoch, je jednoducho skvelé, “vyhlásil Welsch, niekdajší hráč Golden State, Bostone, Clevelande a Milwaukee.

Pre nádejné basketbalistu sú veľký príkladom aj súčasní reprezentanti. “Môže to byť jeden z čriepkov skladačky. Všetci sme na nejaký významnejší úspech čakali. To, ako chlapci hrali v Číne, vzbudilo veľkú vlnu pozitívnych emócií, “podotkol Welsch.

” Ale je potreba na to nadviazať kontinuálne prác nás všetkých, či už Českej basketbalovej federácie, klubov, trénerov a rodičov.Všetci sa musíme spojiť v tej českej basketbalovej komunite a pokúsiť sa z toho úspechu vyťažiť maximum, “vyhlásil predseda komisie vrcholového basketbalu chlapcov v SBA.

Welsch priznal, že šieste miesto na majstrovstvách sveta nečakal. “Musím povedať, že ma to absolútne zaskočilo. Vedel som, že tím je silný. Že má silného ducha, veľmi kvalitné hráča a megastar (Tomáša Satoranského z Chicaga). Ale aby sme sa dostali takto ďaleko a zostali v turnaji do posledného víkendu, to nečakali ani najväčší optimisti, “povedal Welsch.

Stále vraj premýšľa, čo k tomuto úspechu viedlo. “Bola tam kombinácia toho, že sme sa postupom zo základnej skupiny dostali na nejakú pozitívnu vlnu, ktorá s každým ďalším výkonom a výsledkom len rástla.Z chalanov spadlo akékoľvek ďalšie očakávania a mohli hrať uvoľnene, “vyhlásil.

” Proti nám hrali všetci tí favoriti – dovtedy neporazená Brazília, Grécko som vnímal ako jedného z kandidátov na titul. Mal som pocit, že proti nám hrali a čakali, až my zložíme zbrane a sami seba porazíme, ale to sme samozrejme neurobili, “podotkol Welsch.

Sám sa v Číne občas 888sport nestačil čudovať, ako váľali jeho bývalí reprezentačný spoluhráči.

“Boci (Boháčik), Vojta (Hruban) hrali ako zmyslov zbavení. S akým sebavedomím strieľali a pohybovali sa po ihrisku, to bolo úžasné sledovať.Ondra Balvín hral najlepší basketbal svojho života, Patrik Auda podal skvelé výkony a zvyšok tímu tiež, “povedal o bývalých spoluhráčoch Welsch.

Podobnú eufóriu v tíme prežíval pri majstrovstvách Európy v roku 2015, kde Česi aj s Welsch v zostave skončili siedmy. “Toto bolo ale majstrovstvá sveta, takže dimenzia je tu trošku iná. Obzvlášť v tom, ako to vnímajú ľudí vonku. Navyše to vzbudilo pozornosť aj u ľudí mimo tú basketbalovú komunitu, to je najdôležitejšie, “doplnil.

Českí basketbalisti si v Číne vybojovali možnosť hrať budúci rok v júni v kvalifikácii o olympijské hry v Tokiu. “Po majstrovstvách sveta by bola olympiáda samozrejme ďalšie čriepok.Už byť v tej kvalifikácii je dobré, pretože nás čaká potom za ďalší rok iný vrchol, majstrovstvá Európy 2021 v Prahe. Je dobré, že kontinuita okolo národného tímu môže pokračovať počas nasledujúcich rokov, “uviedol Welsch.

Verí, že v kvalifikácii, ktorá bude ešte len rozlosovanie, má Ginzburgův tím šancu uspieť. “Je to miniturnaj a pod vplyvom momentálnej formy a nejakých pozitívnych pocitov sa dá uhrať v podstate čokoľvek. Je to o štyroch zápasoch. Tento tím ukázal, že všetky predpovede postaví na hlavu, “dodal Welsch.

Mai multe informații aici: Mai Mult