Hor sa na jazera! Třinecká misie budí na záhonoch vášeň pre Škandinávii

Pred vyrazil na letisko, náležite sa nachystal. “Pred každou cestou si vždy prečítam informácie o meste a krajine, kam ideme. Moc sa mi páči Škandinávie. ”

Prebiehajúce ročník Ligy majstrov je k nemu veľmi vrelý, do obľúbenej lokality zamieril už po štvrtýkrát. Třinec predtým prešiel cez švédske trio Jönköping, Malmö a Brynäs z mesta Gävle.

“Mám rád lesy, prírodu, a tá je tu úžasná,” líčil Hrubec. “Páči sa mi na severe i odľahlé usadlosti. Nič nie je na sebe natlačené. Všade je veľa priestoru. ”

Vločky ako päť korún

Hrubec by si prial zahrať si hokej na zamrznutom jazere. Len tak si vziať hokejku a rozbehnúť sa…”Ani by som nemusel chytať.Bavili sme sa o tom s Bohušom Jankom a ten by chcel vypáliť golfák cez celé jazero a sledovať puk, kam až príde, “líči spoločné predstavy so spoluhráčmi.

Pri predchádzajúcom pobyte v Gävle sa Hrubec nemohol vynadívať do neba. Tréning už skončil, on kráčal z jednej haly do druhej, ale zastavili ho vločky. “Boli veľké ako päť korún. Len som pozeral hore, ako krásne sneží. Byť niekde vedľa jazero, hneď by som na ne s chalanmi išiel. ”

A sme opäť pri hokeja na” rybníku “. Hrubec je z rybníkářských južných Čiech, narodil sa vo Vimperku a začínal v Českých Budějoviciach. “V detstve sme na rybníky chodili hrať. Niekedy by som rád zažil aj Winter Classic (hokejové stretnutie pod holým nebom) .A napríklad aj českú verziu. ”

S nadsádzkou súhlasil, že by nebolo zlé dohovoriť sa s hráčmi Jyväskylä a stretnúť sa na jazere. “Než sme sem išli, tak som sa pozeral, kde je nejaké jazero, a majú ho kúsok od zimáku. Určite sa tam zájdem pozrieť, “plánuje.

Ostatne rozloha mesta je 136,9 kilometra štvorcového a z toho približne štvrtinu tvoria vodné plochy. Jyväskylä leží na severnom konci jazera Päijänne.

K vode má Hrubec blízko aj v Třinci, kde sa zase začal venovať rybárčenie. “Vytiahli ma Jirka Polanský s Kubou Petružálkem. Za Třincom je jedno také miesto. Je to skôr nádrž na vodu, keby začalo horieť v železiarňach, ale sú v nej ryby. V lete sa tam zišiel celý tím, chodili sme tam spontánne, boli to tiež krásne okamihy.Urobili sme si tam aj menšie oheň, čo sa mi tiež páči. Chytali sme ryby a bavili sa o tom, že tu už dlho nebola taká partia. Všetko bolo prirodzené, “rozpráva Hrubec.

Třinecká pohoda funguje aj na ľade, pomohla až do semifinále Ligy majstrov a cestovateľ Hrubec môže ďalej objavovať nové miesta.