Hokejisti Zlína oživili obranu. Príde aj skvalitnenie útoku?

Útočník neprišiel, defenzívne rady ale posilní dva odchovanci klubu. Okrem už avizovaného Miroslava Blaťák sa do materského oddielu vracia tiež Antonín Bořuta, ktorý sa v Znojme vypracoval v elitného beka tohtoročného finalistov medzinárodnej súťaže EBEL.

“Na Borut sme sa pozerali už vlani, ale zostal ešte v Znojme, “podotkol konateľ klubu Patrik Kamas.

Opačným smerom mieri Dalibor Řezníček, od ktorého čakali v Zlíne výraznejšie progres.

” nie je to zlý bek, ale stagnoval. Strácal sebadôveru, ktorá mu chýbala v niektorých fázach hry. Myslíme, že zmena pre neho bude prínosom, “nezatracuje ho Vlach.

Preč je tiež Patrik Urbanec.Zlín o neho stál, lenže hráč dal prednosť konkurenčné ponuke z Vítkovíc.

Zatiaľ neistá je budúcnosť veterána Jiřího Marušák, skoro sa ale rozsekne. Veľa môže napovedať štvrtkové valné zhromaždenie asociácie profesionálnych klubov; jedným z bodov bude návrh na zvýšenie počtu juniorov v zostave z dvoch na tri.

Zlín by rád videl v extraligovej obrane nádejného Jakuba Sirota, lenže mládežnícky reprezentant koketuje s odchodom do zámoria. Šancu medzi dospelými dostane jeho spoluhráč z tohtoročného svetového šampionátu osemnásťročných Jiří Karafiát.

“Má na to, aby prechod do mužskej kategórie zvládol,” verí Kamas.

Klub výrazne zredukoval počet útočníkov.Trénerský štáb nereflektoval na ďalšie služby slovenského dvojica Cibák-Sýkora, hosťovanie skončilo havířovskému Maruna, do Olomouca prestúpil málo vyťažený Fořt a do druholigového Vsetína odišiel Čech.

“Filip Čech bude mať vybavenej striedavé štarty a v prípade potreby si ho môžeme stiahnuť, “naznačil Kamas. Zatiaľ jedinou novou tvárou v útoku je Martin Podešva, Bořutův spoluhráč zo Znojma. “Chceli sme tretieho typického centra,” hovorí Kamas na adresu subtílnejší forvarda.

“Oslovili sme aj robustný útočníkmi, ale ich požiadavky neboli akceptovateľné. Aj keď je Podešva menšia, súbojov sa nebojí, “prehodil Vlach.Kamas pritom nevylúčil ďalšie skvalitnenie útoku.

Na začiatku suchej prípravy sa trénerom hlásilo len devätnásť hráčov. Bořuta s podošvy sa pripojí na budúci týždeň, až po nich budú nasledovať reprezentanti Holík, Bukarts a Kotvan, ktorého navyše čaká operácia prietrže.

Suchá príprava potrvá osem týždňov, prepolí ju týždeň voľna a hokejisti tentoraz vynechajú tradičné sústredenie v Turecku.