Hokejisti z NHL na olympiáde? Majte za to, že nepôjdu, hovorí Bettman

<р> Zimné olympijské hry v kórejskom Pchjongčchang môžu prísť o jednu zo svojich najväčších atrakcií.

O špičkovo obsadený hokejový turnaj. Bez hráčov z NHL by sa z neho razom stala akcia “druhej kategórie”, takmer na úrovni majstrovstvách sveta. Takýto scenár začína byť stále pravdepodobnejšia.Od posledného stretnutia na začiatku februára totiž spomínané tri strany nekonajú.

A v dohľadnej dobe sa ani ďalšie schôdzka nechystá.

“V tejto chvíli sú karty rozdané tak, že by ľudia mali predpokladať , že naši hokejisti do Kórey nepôjdu, “tvrdí Bettman, ktorý nechce na necelé tri týždne prerušiť prestížnu súťaž a navyše riskovať to, že sa niektorá z hviezd pod piatimi kruhmi zraní.

Všetko je však ako vždy hlavne o peniazoch.Po prvé ide o to, že Medzinárodný olympijský výbor už nechce platiť poistky a cestovné náklady hokejistov z NHL.

Zámorská liga by zase rada získala postavenie hlavného sponzora olympiády, čo by ju zaručilo možnosť “zobchodovať” športový sviatok na svojich platformách (web NHL.com a jeho aplikácie, sociálne siete).

Pri rokovaniach sa na týchto bodoch ťažko hľadala zhoda a Bettman už s nutnou dávkou skepsy hovorí: “Ak nedokážu oceniť našu účasť, prečo by sme mali ísť?” Svoje hráčov už päťkrát pod päť kruhov pustil a podľa jeho slov to pre NHL nebolo nijako výhodné .

“Prečo sme nechali naše hokejistami päťkrát ísť?Vyzeralo to ako dobrý nápad, ale nedokázali sme z toho vyťažiť žiadny prínos, “cituje ho zámorský web CBS.ca.

Patrí sa však podotknúť, že Bettman je tvrdý obchodník a v minulosti už mnohokrát ukázal, že vie dosiahnuť svoje.Vo svojej pozícii ustál aj dve dlhé výluky NHL, lebo nakoniec vyjednal veľmi prijateľné kolektívne dohody pre slávnu ligu a jej kluby.

Hráča na olympijské hry pokojne pustí, bude ale usilovať o čo najlepšie podmienky pre svoj podnik.

Keď riešil rovnakú otázku minule, teda pred OH v ruskom Soči, nakoniec sa dohodol s hráčskou asociáciou NHLPA, Medzinárodnou hokejovou federáciou a Medzinárodným olympijským výborom až osem mesiacov pred olympiádou.