Hertha BSC – Borussia Dortmund

Po mesiaci sa opäť stretávajú celky Borussie Dortmund a berlínskej Herthy. Kým naposledy išlo o duel v rámci osemfinále domáceho pohára, v ktorom zvládli zverenci Thomasa Tuchel postúpiť až vďaka úspešnej streľbe pokutových kopov, tentoraz sa oba tímy stretávajú v domácej súťaži.

Medzi oboma mužstvami je pritom šesťbodový rozdiel. Kým Dortmund, ktorý v týždni po jednoznačnom výkone postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov cez portugalskú Benficu, je po víťazstve 6: 2 proti Leverkusenu na tretej priečke, Herta patrí priebežná piata priečka predovšetkým vďaka bodom z domáceho štadióna.

Vonku sa totiž zverencom Pála Dárdaie nedarí, čo sa ukázalo aj v poslednom zápase proti Hamburgu. Prístavné celok má jediný cieľ, ktorým je záchrana najvyššej súťaže, k čomu sa tri body proti Herta rozhodne hodí.

Už druhú stovku bundesligových štartov započne proti slovutnému súperovi z Vestfálska Vladimír Darida. Českého stredopoliara naopak na ihrisku určite nedoplní spoluhráčmi Fabian Lustenberger, ktorého trápia problémy so lonovou kosťou a Julian Schieber, ktorý má zranené koleno.

To Dortmund sa až do konca sezóny musí zaobísť bez služieb Maria Götzeho a celý marec si od futbalu odpočinie Marco Reus, ktorý má pretrhnutý zadný stehenný sval. Dlhodobo mimo hry sú aj stredopoliarovi Sven Bender a Sebastian Rode. Naopak k dispozícii trénerovi Tuchel už zrejme bude Raphael Guerreiro, ktorý pre zranenie vynechal domáce stretnutie proti Benfice v Lige majstrov. Jeho štart v základnej zostave sa však neočakáva, pravdepodobne sa na mieste ľavého beka objavia Marcel Schmelzer av stredu zálohy vedľa Juliana Weigl nastúpi univerzál Gonzalo Castro.