Hanba ako liek. Po desiatke olomouckí hokejisti váľa

Po troch prehrách sa tak Olomouc začína mocne dvíhať.

“Je to o každodennej poctivej práci. Po debakli sme s hráčmi hovorili, začali sme sa dobre hýbať, korčuľovať, išla nám aj kombinačné hra. Základ je v pohybe a dohrávanie súbojov. Bolo to aj v hlavách, keď ju naštartujete, pracujú aj ruky, “hovorí olomoucký asistent trénera Zdeněk šmukel.

” Neviem, či nám debakel v Plzni pomohol, ale začali sme hrať viac, čo sme si povedali, možno aj šťastie sa k nám priklonilo, “premýšľal Konrád, ktorému hokej po plzenskom direkt zase ukazuje svoju vľúdnejší tvár.Dvadsaťdeväťročný slovenského reprezentant si pripísal 29 zákrokov, čisté konto drží už 126 minút a 44 sekúnd. “Som rád, že sme zvládli dôležité dva zápasy a získali šesť bodov.”

šmukel si pochvaľoval: “Druhýkrát za sebou sme podali výborný kolektívny výkon, po celý zápas sme boli lepší. V tretej tretine sme obrannú hrou udržali víťazstvo. “Kohúti naozaj Litvínov prehrávali, predovšetkým vďaka lepšiemu korčuľovanie. Z toho pramenili fauly domácich a presilovej hry.

Aj v nich sa Olomouc výrazne zlepšila: využila hneď dve. Obrovitý zadák David Škurek vypálil od modrej čiary a zamieril presne nad Petrásková lapačku, z dvojnásobnej početnej výhody ubehlo iba desať sekúnd.Zápas však Škurek pre zranenie nedohral. “Má stehy na malíčku a narazený bok. Ale bude v poriadku, “uistil šmukel.

Druhou presilovku využil v 38. minúte navrátilec do zostavy, útočník David Ostřížek. Pekne trafil voľné miesto nad Petráskovým ramenom a naznačil, že po zranení môže byť pre kohúty prínosom.

Ešte v sobotu sa rozohrával v prvej lige, Frýdku-Místku pomohol k víťazstvu v Přerove tiež gólom.

Olomoucký vydarený večer podčiarkol skúsený krídelník František Skladaný v tretej tretine.

našliapla a zakončil pod hornú tyč. Aj on potom uznal, že potupná desiatka zapôsobila výchovno: “Pomohla nám hanba v Plzni, nasledujúce dni pre nás boli dôležité z hľadiska taktiky.Prešli sme si dôležitými tréningy a pohovory, od toho sa odvíjal aj tento výkon. “