Hamburger SV – Borussia Mönchengladbach

Medzi trojicou zápasu sa Schalke čaká Borussiu Mönchengladbach príjemná zmena – v nedeľu ich čaká výjazd do Hamburgu, ktorému patrí šestnásta priečka v tabuľke a potrebuje každý bod, aby sa vyhol nevyspytateľné baráži a zaistil si tak pokračovanie slávnej série klubu bez jediného zostupu z najvyššej súťaže.

Gladbach pod Hecking hrá dobre a je vo forme, čo ukazujú posledné výsledky a postupné vylepšovanie pozície mužstva v bundesligovej tabuľke – teraz sú Žriebätká už deviata a len tri body im schádza na Eintracht Frankfurt, ktorý drží šiestu pozíciu, zaisťujúce celkom iste účasť v Európskej lige .

V zápase na ihrisku Hamburgu sa však opäť budú musieť zaobísť bez Thorgan Hazard – dosť možno najväčší hviezd porýnskeho celku musela z odvetného zápasu Európskej ligy na ihrisku Fiorentiny predčasne odstúpiť pre zranenie kolena, z ktorého sa Hazard stále nezotavil.

Prístavné celok bude v nedeľu postrádať beka Mevrima Mavraje, ktorého trápi rovnaký problém ako ofenzívneho ťahúňa Borussie. Na ihrisku ho tak zrejme nahradí Johan Djourou, ktorý naopak zo zostavy vypadol a posledný duel, keď do Hamburgu zavítala berlínska Hertha a ktorý zásluhou gólu Albina Ekdala zvládli domáci fotbalisét víťazne, strávil iba usadený na lavičke náhradníkov.

V prípade, že by sa Hamburgu podarilo nad bojom na viacerých frontoch unaveným Gladbach vyhrať a získať tri body, dotiahli by v tabuľke bodovo Werder a Wolfsburg. Či sa to Gisdolově celku podarí, ukáže už nedeľné popoludnie.