Granada CF – Atlético Madrid

Granada vyhlásila boj o záchranu a so striedavými pokusy sa jej darí držať si svoju nádej pevnú. Teraz ju však čaká veľmi náročná skúška, pretože na Estádio Nuevo Los Carmenes zavíta Atletico Madrid, ktoré má Granadu vo svojich “obľúbených”.

Atlético má za sebou už niekoľko duelov s Granadou, ale tá ho ešte nikdy vo svojej histórii v rámci súťažiach duelov neporazila! Minule Atlético nastrieľal svojmu súperovi sedem gólov a keď naposledy išlo do Granady, takisto vyhralo. Pred viac ako rokom sa presadili dve tradičné opory, a to obranca Diego Godín a útočník Antoine Griezmann. Najmä s obranou atlétmi má Granada veľké problémy, pretože defenzívu Simeoneho tímu prekonala od roku 2011 len dvakrát!

A teraz sa zrovna Granada nenachádza v nejako prevratne dobrej nálade. Pár dobrých výsledkov od začiatku februára jej síce dáva nádej na to, že sa nakoniec zachráni, ale isté to zatiaľ nemá ani náhodou. Ostatne, po každom dobrom výsledku príde ďalšia porážka a návrat k zavedeným poriadkom. Iné to nebolo ani po výhre nad Alavésom, pretože v minulom kole Granada opäť prehrala. O jediný gól nestačila na domácu Leganés.

A to bol kľúčový súboj, ktorý by Granadu mohol ešte veľa mrzieť. Práve Leganés je totiž hneď nad Granadou, teraz už o päť bodov. Granada zatiaľ sídli na 18. priečke a na jej konte je 19 bodov. Napriek tomu je odhodlaná bojovať, ako povedal záložník René Krhin: “Nemáme čo stratiť, nikto nás neberie ako favoritov. Je pravda, že nás veľa mrzí minulé kolo, ktoré sme mali zvládnuť lepšie. Ale teraz nám zostáva už len hľadieť dopredu a dať do zápasov všetko. ”

Jediným domácim hráčom, ktorý stretnutie zvládne doslova v suchom triku, je vykartovaný Mehdi Carcela-Gonzalez, čím o zápas príde. Hostia majú trochu viac ťažkostí. K tréningu sa po škaredom páde už vrátil Fernando Torres, ale či ho tréner Diego Simeone uplatňuje od prvých minút, toť otázkou. Kvôli zraneniu potom duel určite vynechajú Tiago, Augusto Fernandez a Gabi. Menšie svalové problémy trápia Kevina Gameiro.

Atlético Madrid takisto niekoľkokrát zaváhalo. Mužstvo viditeľne ovplyvnilo zranenie Fernanda Torresa spojené s šokom z celej situácie. Ovplyvnilo ho to ale veľmi pozitívne, pretože v minulom kole bojovali hráči práve za neho. Výsledkom bola atraktívna podívaná, pri ktorej si Atlético zahralo s hosťami z Valencie a nastrieľal im vďaka dvom gólom Antoinea Griezmanna tri góly, na čom sa podieľal tiež Kevin Gameiro.

Madridský celok čaká v stredu odveta LM proti Leverkusenu a nešlo by sa na ňu pripraviť lepšie ako výhrou nad Granadou. Dočkáme sa ďalší prestrelky, podobne ako pri poslednom stretnutí týchto dvoch tímov?