Golden State krok od finále NBA. San Antonio nevzdorovalo ani doma

Rovnako ako obhajcovia titulu z Clevelandu zostávajú aj hráči Golden State v play-off neporazení, takže sa schyľuje k rovnakému obsadenie finále ako vlani aj predvlani.

Domáce Spurs znovu nemohli staviť na svojho vodcu Kawhiho Leonarda, ktorý má pochrámanej členok, a bez neho nemôžu plejáde Golden State konkurovať po celý zápas.

V treťom finále Západnej konferencie sa držali až do polovice druhej štvrtiny a takmer zmazali aj prvý veľký nástup hostí, keď dvanásťbodový rozdiel z prelomu polčasov zredukovali na štvrtinu.Ešte v tretej štvrtine však prišla razantné odpoveď favorita, ktorý navýšil odstup na 18 bodov a zvyšok duelu kontroloval.

Hlavnou postavou deja bol tentoraz Kevin Durant, ktorý si v drese Warriors celkovo zapísal 33 bodov, z toho 19 práve v kľúčovej tretej dvanáctiminutovce. Pripojil k nim aj 10 doskokov.

“Mal som pocit, že každá moja strela musí skončiť košom,” komentoval Durant extrémne vydarený úsek hry.

“Našiel svoj rytmus v rýchlom prechode do útoku a rozhodol, “konštatoval kouč Gregg Popovich z porazeného San Antonia. “Myslím, že sme odviedli dobrú prácu, bojovali sme.Nemôžem svojim hráčom vytknúť, že by nechceli vyhrať, “dodal domáci tréner.

Stephen Curry pomohol k výhre 21 bodmi, šiestimi zisky a piatimi doskoky a už teraz je najproduktívnejším hráčom vo vyraďovacích bojoch v klubovej histórii Golden State, keď prekonal člena Ricka Barryho, hviezdu 70. rokov.

Do dvojciferných čísel v kolónke body sa dostali aj zostávajúci členovia základnej päťky – Klay Thompson dodal 17 bodov, Javal McGee 16 bodov a Draymond Green zvládol 10 bodov, sedem doskokov a sedem asistencií.

McGee tentoraz v úvodnej zostave nahradil zraneného Zazu Pačuliju. Gruzínsky pivot si tak nemusel vypočuť nenávistnú reakciu domáceho publika, práve on je totiž zodpovedný za zranenia Leonarda (viac si o reakciách na Pačulijův faul si prečítajte tu).Do zostavy hostí sa naopak vrátil Andre Iguodala, jeden z uchádzačov o cenu pre najlepšieho náhradníka sezóny.

Najlepším strelcom San Antonia bol argentínsky veterán Manu Ginobili, ktorý sa dostal na 21 bodov, keď trafil sedem z deviatich pokusov. Napodobnil tak Kareema Abdul-Jabbar. Legendárny pivot bol dovtedy jediným devětatřicetiletým hráčom v histórii súťaže, ktorý v konferenčnom finále dal viac ako 20 bodov.

LaMarcus Aldridge s dostal na 18 bodov, Jonathon Simmons ako člen základnej päťky dodal 14 bodov a päť asistencií a Pau Gasol zvládol double-double za 12 bodov a 10 doskokov.A ďalšia rana pre Spurs – ku zraneným oporám Leonardovi a Tonymu Parkerovi sa už v prvej štvrtine pridal pivot David Lee.