Ešte raz v NHL a potom zbohom. Povedal Michálek posledné slovo?

Bola to od klubu len slušnosť, ktorú chcel Michalko poďakovať za roky strávenom v jeho drese? Vyzerá to tak.

Keď ho vedenie povolalo z farmy v AHL, bol skoro rovnako prekvapený ako na jeseň, kedy sa po účasti na Svetovom pohári dozvedel, že sa nezmestí na súpisku prvého tímu.

“Nemôžem byť šťastnejší, zápas som si snažil čo najviac užiť. Kto vie, koľko ďalších mi ešte zostáva, “rozprával po zápase v Nashville, ktorý bol jeho 782. v NHL a pri ktorom strávil na ľade necelých šestnásť minút.

“Len škoda, že sme nevyhrali.Ale aj tak som hrozne rád, že som zase v NHL, “líčil po prehre 1: 3, po ktorej ho chválil aj tréner Dave Tippett. “Predviedol presne to, čo sme od neho čakali. Zase padal do striel a drel. Nechal na ľade úplne všetko. “

Na nomináciu do ďalšieho zápasu to však nestačilo, Michálek zostal pri víťazstve 5: 3 na ľade Tampy len medzi náhradníkmi a ponúka sa otázka, či si vo zvyšných desiatich zápasoch základnej časti ešte zahrá.

Arizona, predposledný tím Západnej konferencie bez nádeje na postup do play-off, začal prestavbu tímu a chce vsádzať na mladších hráčov.O Michálka napokon nebol záujem ani z ostatných tímu v NHL, aj preto nakoniec celú sezónu strávil v Tucsone, kde nebol príliš nadšený.

“Situácia pre mňa nie je ideálne. Hokej ma baví, dávam tomu všetko, ale motivácia a všetky veci okolo nie sú také, “priznal vo februárovom rozhovore pre iDNES.cz, v ktorom dokonca pripustil možný koniec kariéry.

Po sezóne mu totiž končí v Arizone zmluva a pokračovať v nižšej AHL sa mu pochopiteľne veľmi nechce. Kvôli deťom navyše príliš nevidí ani možný presun do Európy.

Takže čo ďalej? “Vyzerá to na poslednú sezónu v NHL. V srdci cítim, že by som sa mal rozlúčiť v tomto klube, v tomto drese, “povedal teraz Michálek.Posledný otázkou tak zostáva, či dostane ešte jednu šancu rozlúčiť sa s fanúšikmi na vlastnom štadióne.

A keby nie, aj tak bude 34-ročný obranca spokojný. Veď v nominácii do prvého tímu už ani nedúfal. “Úprimne som to nečakal, bolo to milé prekvapenie. Bolo hrozne fajn vidieť zase veľa známych, aj keď musím povedať, že som dosť chalanov v kabíne nepoznal a musel sa predstavovať, “usmial sa.