Espanyol Barcelona – UD Las Palmas

Piatkové předehrávka 27. kola LaLigy zvedie dohromady domáce Espanyol, ktorý v Barcelone uvíta Las Palmas. Tím z Kanárskych ostrovov v Barcelone ešte nikdy nevyhral, ​​ale poslednou dobou má dobrú formu.

Tú chytá zhodným tempom, akým sa presadzuje jeho najočakávanejšie akvizície. Mladík Ješe, ktorý o návrat do materského klubu veľa stál, konečne vedie Las Palmas k výsledkom. Na výbornú remízu s Realom Madrid zareagoval tím trénera Setiéna ešte lepšie, pretože body zbieral aj v minulom kole. Ješe strelil prvý gól proti Osasune a celý účet svojho tímu tiež ukončoval, keď skóroval v 87. minúte. Tou dobou už Osasuna prehrávala 5: 2.

Dobré výsledky a príjemný futbal, ktorým sa Las Palmas dlhodobo prezentuje, zatiaľ stačí maličkému tímu s veľkými ambíciami na priebežnú 12. priečku s 32 bodmi na konte. Veľkú zásluhu na tom prirodzene má práve tréner Setién, ktorý by s Las Palmas veľmi rád predĺžil končiacu zmluvu.

Médiám okrem iného tréner povedal: “Cítim sa tu skvele a mám pocit, že je práve Las Palmas pre mňa ideálnou možnosťou. Chcem sa prezentovať nejakým herným štýlom a práve tu mám ideálne podmienky. Cítim, že s vedením máme podobné názory a ide nám o najlepší prospech klubu, “povedal tréner Setién.

Las Palmas zatiaľ s Espanyolom zohralo sedem duelov, z ktorých trikrát vyhralo a v rovnakom počte zápasov prehralo. V minulom stretnutí sa body delili a nebolo to moc atraktívne stretnutie, pretože sa na Kanárskych ostrovoch diváci nedočkali ani jednej bránky. Espanyol dlho pomýšľal na poháre, ale poslednou dobou sa mu jeho veľký sen vzďaľuje.

Aktuálne sídli na 9. priečke a na jeho konte je 36 bodov, takže na piaty Villarreal stráca ešte 9 bodov. Ani Espanyol ale nie je ochotný veci vopred vzdávať a pokúša sa každým okolo priblížiť sa Európe. Na znamenitý prelom januára s februárom ale zatiaľ nedokázal nadviazať a z minulých piatich duelov vyhral len jediné. Minulé koleso mu tiež moc radosti neurobilo, pretože prehral kľúčovú bitku o Európu práve s Villarrealom aj vďaka vlastnej bránke Diega Lópeza.

Ani Las Palmas v súčasnej forme a návalu optimizmu nebude pre domáce jednoduchým sokom, čo si tréner Quique Sánchez Flores moc dobre uvedomuje. “Čaká nás v piatok veľa ťažké stretnutie proti tímu, ktorý nabral formu a ako sme videli, dokáže prekvapiť takmer kohokoľvek. Ani nám sa proti Las Palmas veľmi nedarilo. Aj preto budeme potrebovať veľkú podporu našich fanúšikov a od hráčov zase maximálne koncentráciu. Pevne verím , že sa zase dostaneme do ideálneho rytmu a podarí sa nám získať body, “želá si skúsený tréner.