Derby zimného futbalu jasne dominovali Jablone, strelili štyri góly

“Hrali sme dobrý zápas s ťažkým súperom, ktorý mal štyri príležitosti, ale podarilo sa nám to zmeniť. Vôbec by som ten konečný výsledok nepreceňoval, “tvrdil jablonecký kouč Zdeněk Klučka.

V prvej polovici dal dva góly Diviš, zimné posila zo Slovácka, v závere dokonali jasný triumf Mihálik a Tecl. “Keď sa hrá derby proti Liberci, každý chce vyhrať,” pochvaľoval si ľavý jablonecký bek Matěj Hanousek. “Výsledok bol jednoznačný, ale Liberec mal aj niekoľko šancí a mohlo sa to stať.Myslím, že to bol vyvážený zápas. ”

V stredu Jablonec udeľuje domov s Mladou Boleslavi na prvé miesto v skupine B, ktorá zabezpečí zálohu do finálovej ligy Tipsport Four.

Liberečtí zažili na umelcov v Boleslavi mizernú sobotu. Po prvé podľahli Slovenskému majstrovstvu mládeže Trenčín 2: 5 a potom vytiahli z Jabloneckého štvordílneho debakla. “Nemalo by to byť tak vysoké. Slovanovi a jeho fanúšikom je nepríjemné.Pritom počas celého stretnutia sme boli často na balóne a za stavu 0: 1 sme mali dve tutovky, ktorými sme mohli priebeh otočiť, “ľutoval stredopoliar Egon Vůch.

Liberci kvôli zdravotným problémom chýbali obrancovia Pokorný, Coufal, Latka a poslancov Bosančič, Ševčík a Bartl. A to bola hra, ktorú je treba vedieť.Hlavne v obrane zložené prevažne z mladíkov Slovan nestíhal.

“Hráme v improvizovanej zostave proti súperom, ktorí sú komplet, a to je ťažké,” povedal tréner Jindřich Trpišovský. “V ofenzíve sme podali relatívne slušný výkon, aj keď sme paradoxne nedali ani gól, ale obranná fáza bola dosť zlá a dostali sme zbytočné góly.”

Vysvedčenie z Tipsport ligy bolo pre Slovan žalostný: dve jasné prehry s ligovými súperovi (Mladá Boleslav 1: 4, Jablonec 0: 4) a výhra 5: 2 nad druholigovým Varnsdorfe.

Futbalistov Liberca čaká od polovice týždňa desaťdňové herné kemp v Španielsku. “Budeme tam mať veľa herných tréningov, k tomu tri prípravné zápasy.Dúfam, že do nášho odchodu dorazí do tímu niekto nový, “želá si Trpišovský.

Vedenie klubu je však zatiaľ na posily v zime skúpe, zato odchodov už bola celá rada. A teraz hovoríme o možnej strate kľúčovej dierky a kapitána Pokorného. Mohol by odísť na konkrétnu ponuku od francúzskeho klubu Montpellier, kde by mal čoskoro absolvovať zdravotné testy.