Cyklistika Nash vyhral bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v Luxemburgu

Tridsaťdeväťročná Nash potvrdila vynikajúcim výkonom na ťažké trati pozíciu najväčšej medailové nádeje slovenskej výpravy. Na MS bola tretia už v roku 2011 v Sankt Wendel, kde vtedy triumfovala Vosová.

Na medailu dosiahla tretia žena celkového poradia Svetového pohára aj napriek tomu, že mala skraja závodu technické problémy a prepadla sa až na koniec prvej desiatky . V treťom z piatich okruhov na náročnej trati ale predviedla fantastickú stíhacie jazdu a vrátila sa do hry o cenný kov.

V samom závere musela o bronz tvrdo bojovať s Holanďanky Lucindou Brandov a pri nájazde na krátku cieľovú rovinku bola rýchlejšia .Pre víťazku zomrela 21 sekúnd. Rovnako si vybrala zlatú medailu Cant, ktorú pomohla aj vodca padlého reťazca v závode Vos. Holandsko, ktoré naposledy zvíťazilo v roku 2014, ako keby oprava bicykla nemala psychické právomoci na boj až do konca. V posledných desiatkach metrov bola zjavne sklamaná, že sa odišla. Všestranný cyklista má sedem zlatých medailí, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Dvadsaťpäť Cant získalo titul po striebre (2015) a dvoch bronzoch (2012 a 2016). “Toto sú skvelé pocity.V predposlednom kole, kedy som mala rozbitú tretru, už som tomu moc neverila, ale keď potom Marianne musela v záverečnom okruhu opravovať koleso, napadlo ma, že by som mohla predsa len vyhrať, “uviedla Cantová.

V cieli bola veľmi šťastná. “Bol to sen od mojich šiestich rokov. Marianne je sedemnásobná šampiónka a po 20 rokoch som jej porazila. Toto je pre mňa ten najlepší deň, úplne neuveriteľné. Som taký šťastný, “dodal Cant. Smutnosť naopak vyzařovala Vosovu tvár. “Som trochu sklamaný. Bola to divoká rasa, v ktorej bolo zrejmé, že sa môže stať čokoľvek. Nakoniec sa rozhodlo v poslednom kole.Na takej trati je ťažké si vytvoriť väčší náskok, keď musíte ísť opatrne a dávať si pozor na chyby, “povedala dvadsaťdeväťročná Vosová.

Len pár stoviek metrov trvalo vystúpenie štvornásobné slovenskej šampiónky Pavly Havlíkovej. Po hromadnom páde pri výjazde na kopec jej zostalo v rukách koleso sa zlomený rámom. Kvôli bolesti rebier navyše musela vyhľadať lekárske vyšetrenie.

“Hromadný pád som zavinila ja. Rám sa zlomil a urobil som na zem. Mám šťastie, že som sa nestal rýchlym odchodom. To by som asi dopadla ďaleko horšie, “pripustila Havlíková.