Costa dostal za vulgárne gesto pokutu a musí trénovať mládež

Sparťanský obranca Costa Nhamoinesu dostal za vulgárne gesto k súperovi v nedeľňajšom zápase 11. kola prvej ligy v Plzni od disciplinárnej komisie pokutu 50 tisíc korún. Zároveň mu komisia nariadila viesť inde než v letenskom klube tri mládežnícke tréningy v rámci futbalovo prospešnej činnosti. Konkrétne miesto určí zimbabwianskemu Bet 365 zadákovi komisie mládeže.

Uzdravený Costa nastúpil do šlágri jesene ako striedajúci hráč v 63. minúte a od začiatku bol viditeľne premotivovaný. Vyslúžil si žltú kartu, napriek tomu potom predviedol niekoľko ostrých faulov a neustále diskutoval s rozhodcom Karlom Hrubeš. V úplnom závere po jednom z ďalších nedovolených zákrokov naštvane ukázal vztýčený prostredník.Komisia na dnešnom zasadnutí vyhodnotila, že išlo o vulgárne gesto smerom k súperovi, čo Costa potvrdil.

Zápasový dištanc Costa od disciplinárky nedostal. Komisia mu udelila rovnaký trest ako v máji plzeňskému Davidovi Limberskému, ktorý v závere duelu na Sparte ukázal k domácim divákom prostredníky v reakcii na ich urážky. Letenskej publikum mu už niekoľko vzájomných zápasov po sebe nadáva, lebo mu stále nemôže zabudnúť nafilmované penaltu proti Sparte z roku 2012 a predovšetkým následné výroky proti pražskému klubu.

Podľa komisie rozhodcov mal byť Costa v nedeľu za fauly v Plzni vylúčený, arbiter Hrubeš k nemu bol ale zhovievavý.Komisia rozhodcovi obmedzila delegáciu na jedno stretnutie, lebo zároveň chybne nenariadil penaltu pre Viktórii za faul na Michaela Krmenčíka. Plzeň vyhrali vo šlágri jesene 1: 0.

Sparte bude v nadchádzajúcom ligovom zápase s Příbrami chýbať Lukáš Mareček, ktorý dostal za vylúčenie v pohárovom dueli v Zlíne trest na jeden zápas. Rovnako potrestala Unibet live komisia příbramského Marca Ferraru. Najbližšie kolo vynechá aj Milan Kerbr zo Slovácka, ktorý dostal štyri žlté karty.

V druhej lige za vylúčenie potrestala komisie na tri stretnutia ostravského Martina Suse a Mateja Ižvolt z Třinca.Za štyri žlté karty si nezahrajú Vlašimský Pavel Vyhnal, Marek Oplušil zo Žižkova, Marek Čelůstka z Třinca a Michal Švrček z Frýdku-Místku.

Komisia zároveň začala konanie so Slaviou za masívne použitie zakázané pyrotechnicky domácimi fanúšikmi v zápase so Slováckom.