Collingwood duo vyradené od AFL klubu po tom, čo prijal dopingové zákazy

Keeffe, 25 a Thomas, 23, oznámil, že nebude spochybňovať obvinenia Asada predlozeny proti nim za pozitívny test. Budú slúžiť dvojročná zákazy, so spätnou účinnosťou na spustenie v marci 2015, a majú preto boli vyradené.

V pokynoch Asada a AFL, oni tiež boli pokutovaní okolo $ 50,000 každý ale Collingwood hodil im kariérny záchranné lano a zaviazala k re-navrhovaní dvojicu ako nováčikovia by mali nominovať.

Thomas trval na tom, že aj Keeffe nikdy vyrazil ilegálne drogy. “Môžeme len predpokladať, že došlo v noci von pred testovaním, na ktorých sme sa nelegálne drogy,” povedal.

“Aj keď nemôžeme byť istí, že sme presvedčení, že látka sme vzali bola prichytená s clenbuterol.Chceme zdôrazniť, že v žiadnej fáze sme vedome zobrať clenbuterol. “

Keeffe povedal, že sa snažil vyrovnať v čase od obdržania prvého oznámenia pozitívneho testu v marci, ale pochopil som a súhlasím výsledok.

“berieme plnú zodpovednosť za naše chyby a my prijať následky,” povedal. “Dúfame, že ostatní budú učiť sa zo svojich chýb.”

Collingwood šéf Gary Pert povedal, že by ľutovať rozhodnutie pre zvyšok svojho života. “Ich rozhodnutie im budú stáť dva roky hrať AFL futbalu, hru, že som miloval a snívali hrať každý, pretože oni boli mladí chlapci,” povedal.

“Bude to nakoniec stálo stovky tisíce dolárov a preliačiny svoju povesť.Po dvojročnej pauze určite existujú žiadne záruky, že budú hrať AFL futbal znovu, aj keď musím priznať, že dúfam, že áno. “

Magpies futbalový manažér Neil Balme uvedené rozhodnutie klubu, aby sa zaviazali k re-navrhovaní thomas a Keeffe ako nováčikov bol čiastočne s cieľom poskytnúť im nádej. “Sme radi, aby im dal svetlo na konci tunela…ak si to želajú, “povedal.

Keeffe zaviazala, že bude uvedenie svojho mena dopredu na drafte nováčikov na konci roka 2015.” Veríme, že chyba úsudku nestane život vetu, “povedal.

, Pretože som pracoval tak tvrdo vybudovať AFL kariéru, teraz sa zaviazali znova začína a my dúfame, že získať vieru a dôveru každého a vrátiť sa do AFL v roku 2017. ‘