Čo sa stane po Ronaldo a Messi?

Čo sa stane po Ronaldo a Messi?

Konfrontácia s Ronaldom a Messi – jediná vec na tom, čo teraz drží španielsky futbal. Môžete hovoriť o sile španielskych klubov priemernej ruky. Problémom je, že masový divák sa nebude pozerať na silný tlak vykonávaný neznámymi hráčmi “atletiky” alebo na krásne pozitívne útoky “Las Palmas”. Nemôžete zarábať peniaze, nemôžete predávať televíziu.

Preto šialený zlosť vedenia La Ligy. Neymar sa môže dlhodobo stať tvárou celého turnaja. Teraz títo hráči jednoducho nezostanú. Jediným uchádzačom je Antoine Grizmann, ale je nepravdepodobné, že zostane v príklade dlhšie ako jeden rok.

Prečo prevod Neimar – víťazstvo anglického futbalu Foto: ESPN, PSG, Metro

“Barcelona” prestáva byť dopravníkom svetových hviezd, “Real” už nemôže kupovať hráča a prasknúť prsty. O tejto situácii povedal Josep Guardiola:

“Real” nemá viac peňazí na nákup hráčov ako “Man City”. Budeme mať to najlepšie. ”

Guardiola vysvetlil, že časy, kedy “Real” usporiadal hudbu na prevodovom trhu, už dávno preč.

Prevody iných tímov

Keď nie sú žiadne hviezdy, silný druhý elán môže pomôcť, ale španielske kluby jednoducho nemajú peniaze. Zúfalý “Sunderland”, ktorý preukázal zbytočnú hru minulú sezónu v Premier League, získal šek na 100 miliónov libier na konci šampionátu. Každý z anglických klubov, podľa novej zmluvy, zarobí najmenej 85 miliónov libier.

V Španielsku až v roku 2016 sa nakoniec zamysleli nad nejakým druhom rovnosti. Predtým 50% celkového fondu pre dvoch zdieľali Barcelona a Real, pričom každý z nich získal 130 miliónov eur. Zvyšok bol spokojný s drobkami z hlavného stola.