Čo potrebujete vedieť pre Melbourne Cup: päť najlepších tipov pre nadšencov závodov raz za rok

156. beh “preteku, ktorý zastaví národ”, ktorý je národným dňom pôžitku a dobrým fandom a jedným z veľkých zábavy na austrálskom kalendári pitia a pití, je na nás. A takmer každý z nás bude hrať na pretekoch s odhadmi, že sa vynaložia viac ako 800 miliónov dolárov, čo je skôr veľa, keď si sadnete, aby ste o tom premýšľali. “Skrátka, ale dobré”: žiadny dážď na prehliadke Melbourne Cupu Prečítajte si viac

A napriek tomu profesionálni hráči – tí hráči, ktorí predstavujú menej ako 1% všetkých hráčov, pretože v skutočnosti “vyhrajú” stávky na koňoch – sa nebudú pohybovať v blízkosti pohára. V pretekoch je príliš veľa koní (24), príliš veľa premenných, príliš veľa “tvorí” tu aj v Bwin zámorí, čo by mohlo znamenať čokoľvek.A príliš veľa koní je veľmi dobrá, pretože prichádzajú zo všetkých strán, aby prebehli, čiastočne až do prestíže pretekov, ale aj kvôli hrnci o výške 6,2 milióna, ktorý je určený na chytanie. 2. Závod nie je vždy romantický Jockey Michelle Payne vyhral v minulom roku preteky na 100-1 outsider Prince of Penzance, prvou ženou v histórii, ktorá vyhral Melbourne Cup. A ona bola všade, “dievčatko” austrálskeho športu. Dvanásť mesiacov po trati je jedna žena na 24-koňovom poli, Katelyn Mallyon na palube 50-1 výstrelu, Assign. Payne sa tento rok neusiluje z rôznych dôvodov, nie však zo všetkých sexistických udalostí. Minulý rok Payne sotva vyskočila zo svojho horu, skôr než kritizovala niektorých majiteľov koňa, pretože nechceli dávať jej jazdu.Sledovala týchto ľudí, účinne svojich zamestnávateľov, verejne, v národnej televízii, používajúc Flémingtonovu fázu v deň Bwin pohára, aby odviedla slezinu. A bez ohľadu na zásluhy jej argumentu – a tam bolo veľa – Payne bude sledovať odkiaľkoľvek sleduje časť kvôli tomu.

Ani princ z Penzance nebráni titulu, pretože zranil nohu začiatkom októbra. Nie je to vždy romantická hra, čistokrvné konské dostihy. 3. Šajchov rok?

Na webových stránkach všemocných Godolphin Stables hovorí jeho vysoká šajch Mohammed bin Rashid Al Maktoum založil spoločnosť “ako prejav jeho celoživotnej vášne pre kone a preteky”, čo by bolo pravda.Určite by to nebolo pre peniaze.

Je emirom Dubaj a premiér Spojených arabských emirátov a v Bwin utorok bude mať viac peňazí ako všetci v Flemingtone. Napriek tomu, napriek obrovskému bohatstvu, Sheikh nikdy vyhral Melbourne Cup. Chce tak zle, že má v tomto roku päť bežcov, všetko, čo sa bude preháňať v slávnej kráľovskej modlitbe Godolphin.

Toto nepríjemné víťazstvo nemusí byť ďaleko.Hartnell má jedného z najlepších austrálskych jockeyistov v Jamese McDonalda, druhýkrát sa umiestnil na superkone Winx v nedávnej WS Cox Plate (odborníci z pretekárskych trávnikov sú lepším markantom Melbourne Cupu ako ostatní “zostávajúce” preteky ako Caulfield Cup) a zvíťazil na diaľku v Anglicku v Ascote, kde sú preteky ďaleko viac než tu.

Druhým favoritom pohára je Oceanographer, ktorý vyhral Lexus Stakes (viac ako 2 500 m) nedávny Geelong Cup (3200 m), ktorý vyhral Qewy, ktorý je samozrejme aj vlastníkom Šejka.

Medzi jeho ďalšie šance patrí Krásna romantika (70-1) a Secret Number (33-1), z ktorých obaja boli nakŕmení najkvalitnejší ovos a hýčkaní ako kôň, a mohli by to Bwin ešte urobiť šejkovým Najnovšie vydanie Melbourne Cupu sa bude stavať na minuloročnom publicistickom prevrhu Michael Hutak Prečítajte si viac4.Nikto naozaj nevie, kto vyhral. Každý tip od každého “expertného” v krajine sa neberie do úvahy a princ z Penzance môže vyhrať na 100-1, ako to urobil minulý rok s tvarovou líniou a chovom, ktoré by dať to v kategórii “močiar močiar” proti elitným modrom krvných koní chovaných Godolphin.

Ale to sa zvyčajne nestane. V skutočnosti by 100-1 výstrely vyhrávaly preteky oveľa menej ako jeden stokrát. Takže ak studujete formu a snažíte sa vyzdvihnúť víťaza z formulára sprievodcu novín, skúste sa vyhýbať a nájsť kone, ktoré boli úspešné v diaľke (3 200 metrov) alebo tam. Vskutku, akýkoľvek úspech od 2 000 m do 3 200 m a viac zostáva formou.

Oceánograf je ten, ktorý zapadá do účtu.Víťaz posledného štartu, pôsobivý v pohári Geelong a vyhrávať Lexus, má nízku hmotnosť, čo je skutočný bonus pre Európanov a Bwin predpovede dažďa mu môžu vyhovovať. Mal by však byť ostražitý Almandin, pretože in-form jockey Kerrin McEvoy vyskočil Oceanographer, aby ho jazdil.

Najlepšia miestna šanca je Hartnell. On bol nastavený pre Melbourne pohár a Cox doska bola len warmup. Winx ho porazil zdravo, ale to bolo Winxovo veľké finále, zatiaľ čo Hartnell je nastavený na dlhšiu cestu. Stále porazil spoustu kvalitných koní v doske Cox do určitej vzdialenosti. Predstavuje to trochu riziko na 3200 metrov na základe minuloročného výkonu (v tom istom závode), ale teraz je v lepšom stave ako v minulom roku a nemusia závodiť Winx.Hazard je hra hrnca Austrálii vsadia na tohtoročný Melbourne Cup približne 800 miliónov dolárov, čo predstavuje 3,5% z 23 miliárd dolárov, ktoré Austrálčania minú na hazardné hry za rok. Áno, 23 miliárd dolárov, ktoré pracujú okolo 1000 dolárov za muža, ženu a dieťa. Zdá sa to dosť. A možno by sme si Bwin mohli myslieť, že jedného dňa sa môže počítať s väčšou sociálnou dobrou krajinou vzhľadom na prílev príjmov od chudobných (hazardných hráčov) k bohatým ľuďom (bookmakers), rovnako ako na mikroúrovni pre stovky tisíc rodín ktoré ztratia domy, autá, navzájom, kvôli závislosti na punt.

A v tom leží upozornenie: ak vyhráš dnes, cítiš eufóriu.Budete sa cítiť ako Homer Simpson vo svojom sne o živote po tom, čo vykradnete Quik-E-Mart, s Margeom v bikinách, ktorí robia go-go tanec a Homer sanie na cigaru v hojdacom kresle na schodoch obrovského bieleho domu.

Existuje však istá istota o živote “na mieste” a je to: stratíte. Peniaze budú plynúť z vašej peňaženky alebo virtuálneho účtu na akúkoľvek elektronickú výprasku, ktorú vlastní firemný bookmaker, superharmonický počítač pracujúci s algoritmami s jediným Bwin účelom v živote: aby ste si vyhnali svoje peniaze.