Českí florbalisti budú hľadať pri generálke na MS finálnu zostavu

“Je to pre nás veľa dôležitý turnaj, sú to posledné tri zápasy pred majstrovstvami sveta. Nie je to tak, že by sme nemali o finálny dvadsiatke pre nomináciu úplne jasno. Ale nemáme jasne dané, aké bude zloženie útokov. Budeme riešiť tiež päťku Milana Tomášik, ktorý sa vrátil po zranení, “povedal Cepek na tlačovej konferencii.

Z pôvodného kádra vypadol útočník Tadeáš Chroust z Mladej Boleslavi, ktorý si zlomil nohu a o nádeji na účasť na šampionáte prišiel. Do Hämeenlinna nemôže ani útočník Jan Řehoř zo Střešoviciach.Ich miesta zaujali Radek Valeš z Liberca a Tomáš Chroust z Mladej Boleslavi.

Do turnaja vstúpia Česi v piatok o 18:00 duelom proti domácemu Fínsku, o deň neskôr sa stretnú od 15:00 so Švédskom a v nedeľu ich čaká hodinu pred poludním Švajčiarsko. Prvýkrát budú obhajovať víťazstvo z minulého podniku EFT, pretože v apríli ovládli domáci turnaj v Českej Lípe.

Podľa čiapka je dobre, že majú teraz fanúšikovia aj väčšie očakávania. “Je to tlak na tím a ten my požadujeme. V Českej Lípe bol turnaj po dlhej dobe doma, kde sa hráči chcú ukázať viac, ako keď hrajú v cudzine. Vyšlo nám to úplne úžasne.Je to dobre pre psychiku, ale bola to stále tréningová stretnutie, “vrátil sa Cepek k turnaji, na ktorom Česi prvýkrát v histórii zdolali Švédsko.

Napriek tomu prikladá výsledkom aj pred majstrovstvami sveta váhu. “Výsledok je dôležitý v každom zápase. Ide o psychiku. V momente, keď budeme so Švédskom prehrávať trikrát za sebou výsledky 2:13, tak bude zlá. Primárne nám ide ale o to, aby sme našli ideálne spojenie pätiek, nacvičili nejaké útočné varianty, presilovky a oslabenia. Ideme tam ešte trénovať, “doplnil k cieľom pred vystúpením v Hämmeenlinně.

Širší nomináciu 30 hráčov pre majstrovstvá sveta musí vedenie národného tímu poslať Medzinárodnej florbalovej federáciu do 6.novembra a konečný výber 18 hráčov v poli a dvoch brankárov uzavrieť za ďalšie dva týždne. Od 25. do 30. novembra je naplánované záverečné sústredenie v Prahe, šampionát v Göteborgu sa hrá od 6. do 14. decembra.

“Rozhodli sme sa pre záverečné sústredenie v Prahe, než aby tím odišiel niekam mimo . Chystáme aj otvorené tréningy pre verejnosť a dve tréningová stretnutia. V sobotu sa stretnete s výberom Prahy, ktorý zloží extraligy tréneri. Sme im vďační, že po celú dobu prípravy nám vychádzajú v ústrety a podporujú špeciálne akcie reprezentácie, “doplnil Skružný, Cepkův asistent a šéftréner reprezentáciou.