Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Chesapeake Energy zomrie raz den po obžalobe v jednom autonehode

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Chesapeake Energy Aubrey McClendon zomrel v autonehode v Oklahoma City v stredu, jeden deň po tom, čo bol obžalovaný na základe obvinenia zo sprisahania, aby si vyzdvihol ponuky na nákup ropy a zemného plynu.

56-ročný McClendon bol jediným pasažierom v SUV, ktorý narazil na konkrétny mostový pilier krátko po 9 hod., A že je príliš skoro na to, aby zistil, či kolízia bola úmyselná.

Priamo do steny, “povedal hovorca mestskej polície v Oklahoma City. “Informácie tam na scéne sú, že odišiel z centra, prešiel trávnatou plochou tesne predtým, než sa zrazil do nábrežia.Tam bol veľa príležitostí pre neho opraviť a dostať sa späť na ceste, a to sa nestalo. “Jeden z priekopníkov amerického bridlicového ropného boomu, McClendon bol kedysi jedným z najvyšších platených v USA Že v roku 2012 dostane platový balík vo výške 112 miliónov dolárov, potom najvyšší platový príkaz generálneho riaditeľa v akejkoľvek spoločnosti S & P 500. V utorok ministerstvo spravodlivosti obvinilo McClendona, spoluvlastníka basketbalového tímu Oklahoma City Thunder , V oblasti manipulácie s ropnými a plynovými pozemkovými lízingmi v rokoch 2007 až 2012, pričom prvý exekutívny pracovník by mal byť poverený prebiehajúcim vyšetrovaním určovania cien, manipulácie s cenami a iného protisúťažného správania v odvetví ropy a zemného plynu.

Podľa ministerstva spravodlivosti bol McClendon hlavným mozgom za schémou, v rámci ktorej sa spoločnosti rozhodli, kto získa nájom.Víťazný uchádzač by potom odovzdal záujem o nájomné spoločnosti, ktorá “stratila”. McClendon dal pokyn svojim podriadeným, aby vykonali konšpiratívnu dohodu, ktorá okrem iného zahŕňala stiahnutie ponuky za určité nájmy a súhlas O rozdelení podielov na lízingoch medzi sprisahanými spoločnosťami, “uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.” Vedúci predstavitelia, ktorí zneužívajú svoje posty ako lídri veľkých spoločností na organizovanie kriminálnej činnosti, musia byť zodpovední za ich konanie , “Povedal generálny prokurátor Bill Baer z antitrustovej divízie ministerstva spravodlivosti. McClendon, ktorý čelil maximálne desaťročnému trestu odňatia slobody a pokutu vo výške 1 milión dolárov. “Poplatok, ktorý bol voči mne podaný dnes, je nesprávny a bezprecedentný,” povedal vo vyhlásení. “Celý môj život som sa snažil vytvoriť pracovné miesta v Oklahome, rozvíjať svoju ekonomiku a poskytovať bohatú a cenovo dostupnú energiu všetkým Američanom.Som hrdý na svoje výsledky v tomto odvetví a budem bojovať, aby som dokázal svoju nevinnosť a objasnil moje meno. “

Výkonný poslanec odstúpil z Chesapeake Energy v roku 2013 po zasadnutí rady. >

“Chesapeake je hlboko zarmútený správou, že sme počuli dnes a naše myšlienky a modlitby sú v rodine McClendona v tejto ťažkej dobe,” hovorí hovorca Chesapeake vo vyhlásení.