Boleslav bude hájiť vedenie v lige proti Zlínu, Plzeň čaká Dukla

V sobotňajšom šlágri 12. kola prvej ligy bude Mladá Boleslav obhajovať vedenia v tabuľke doma proti nedávnemu lídrovi súťaže a teraz štvrtému Zlínu. O skóre druhá Plzeň sa v nedeľu predstaví na Dukle a rozbehnutá Slavia v Jablonci. Piata Sparta privíta posledný Příbram a vzhľadom k sedembodovej strate na čelo ligy si už nemôže dovoliť ďalšie zaváhanie.

Mladá Boleslav minulý víkend po inkasovanom góle v nastavení len remizovala s Brnom 3: 3, napriek tomu sa udržala na čele tabuľky o skóre pred majstrovskou Plzňou. V ďalšom domácom zápase proti Zlínu neberú Středočeši nič než výhru, zvlášť keď “ševci” v lige päťkrát za sebou porazili.

“V krátkej dobe jedného týždňa hráme na domácom ihrisku tretej súťažné stretnutia (vrátane pohára ).Pôjdeme do neho s cieľom predviesť divákom kvalitný futbal a pripísať si tri body do ligovej tabuľky, “ povedal mladoboleslavský tréner Leoš Kalvoda. Read more

Zlín ešte po ôsmom kole viedol tabuľku, ale po sérii troch zápasov bez výhry klesol na štvrtú priečku. v stredu si ale Moravania zdvihli sebavedomie výhrou 3: 1 po predĺžení nad Spartou v domácom pohári. “To bolo veľmi cenné a našich hráčov utvrdilo v tom, že môžu hrať s kýmkoľvek. Teraz sa ale musíme rýchlo vrátiť do ligovej reality a sústrediť sa na duel v Boleslavi, “ uviedol kouč Bohumil Páník.

Plzeň minulý víkend porazila vo šlágri jesene Spartu 1: 0 a sedemzápasovej ligovú sériu bez prehry chce potvrdiť na Dukle, kde však vlani utrpela porážku 0: 1.Viktoria navyše v stredu vypadla z pohára po prehre 2: 4 na ihrisku druholigovej Opavy.

“Zápas s Opavou sme rozoberali, ale na Duklu bude káder poskladaný inak. Musíme sa snažiť hlavne nadviazať na zápas sa Spartou, “ povedal plzeňský asistent trénera Tomáš Trucha.

Sparta z posledných šiestich kôl vyhrala jediné a už si nesmie dovoliť ďalšie zakopnutia. Letenští sa proti posledný Příbrami zároveň budú snažiť o reparát za stredajšie vyradenie v pohári.

“Ak sa ešte chceme dotiahnuť a urobiť do zimy nejaký dobrý bodový odstup na Plzeň, musíme všetkých päť kôl vyhrať.A začína to zápasom s Příbrami, “ vyhlásil sparťanský brankár Tomáš Koubek.

Kým Sparte sa výsledkovo nedarí, Slavia má najlepšiu formu od majstrovskej sezóny 2008/09. Červenobiely pod koučom Jaroslavom Šilhavým v deviatich súťažných zápasoch neprehrali a v posledných ôsmich zvíťazili. v lige vyhrali šesťkrát za sebou a siedmy triumf by radi pridali v Jablonci, aj keď severočeského súpera v najvyššej súťaži už šesťkrát neporazili. more: deportivasweb.com

“Kiež by tá naša víťazná séria trvala ešte nejakú dobu. Nesmieme nič podceniť a mať nosy hore, ale myslím, že takéto hráča nemáme.Ideme do Jablonca s tým, že chceme hrať dobrý futbal a pokiaľ možno vyhrať, “ uviedol kouč Šilhavý, ktorý v Jablonci ešte pred rokom pôsobil.

V ďalších zápasoch si Brno zopakuje stredajší pohárový súboj s Jihlavou, Slovácko privíta rozbehnutej Teplice, Hradec Králové v súboji nováčikov hostí Karvinú a Bohemians 1905 v jamkami Liberec. pre Severočechov bude víkendový duel rovnako ako pre Plzeň a Spartu generálkou na štvrtkové pokračovanie Európskej ligy.