Blackburn sa zameral na Paul Lamberta ako manažér po prepustení Garyho Bowyera

Paul Lambert je vedúcim kandidátom nahradiť Garyho Bowyera za manažéra Blackburn Rovers s majiteľom Venkyho, ktorý hľadá skúsenosti, aby viedol klub z majstrovstiev. 46-ročný Norwich City do Premier League v roku 2011 na zadnej strane dvoch po sebe nasledujúcich povýšení a že rodokmeň apeluje na Rovers.

Lambert chce, aby Alan Irvine, bývalý manažér West Bromwich Albion, pripojil sa k nemu ako jeho asistent v Ewood Parku , Irvine hral za Blackburn na konci svojej kariéry a úspešne pôsobil aj ako riaditeľ klubovej akadémie. Ďalšia schôdza Venkyho bude jeho piatym stálym manažérom od nákupu Blackburnu v roku 2010 a prepustenia Sam Allardyce.Indický majiteľ si v minulosti zvolil neskúsenosť – s Steve Kean, Henningom Bergom a Michaelom Appletonom vzhľadom na túto prácu predtým, ako Bowyer prevzal trvale v marci 2013 – ale zdá sa, nastavený na zmenu smeru.

David Moyes, priateľ generálneho riaditeľa Roversa Dereka Shawa, bol tiež prepojený s voľným pracovným miestom, ale Škót si môže vziať čas, aby zvážil jeho možnosti, ktoré spoločnosť Real Sociedad odmietla až tento týždeň. sezónne boje, Bowyer je široko pripísaný s obnovou stability v Ewood po turbulencii zstupovanie z Premier League v roku 2012 a rozdelenie Kean éry.44-ročný riadiaci rover vyhýbali nebezpečenstvu odstupovania v majstrovstvách počas svojho druhého kúzla ako správca a po trvalom vyložení práce nemohli od januára podpísať hráčov za poplatok kvôli finančnej fair play embargo. Tím Bowyerovho backroom tím asistenta manažéra Terryho McPhillipsa, trénerov Craiga Shortho a Tonyho Granta a trénera brankára Johna Keeleyho boli tiež prepustení, keďže Rovers hľadajú vymenovanie manažéra pred svojou hru v Preston North End a týždeň v sobotu.