Bernard Lapasset odišiel ako šéf Svetového rugby pre Olympijskú ponuku v Paríži

Bernard Lapasset sa v máji odstúpi z funkcie predsedu Svetového rugby, aby sa mohol sústrediť na to, že sa Paríž snaží uchádzať o olympijské hry v roku 2024.

Lapasset je od roku 1995 predsedom ragbyho globálneho riadiaceho orgánu a dohliada na hru cez Prechod z amatérskeho na profesionálnu éru.

World Rugby vymenuje nového predsedu v máji; Členovia odbory musia predložiť nominácie do termínu 12. marca.

Lapasset uviedol, že je to ten správny čas, aby som sa stiahol z jeho rugbyovej úlohy a zamerať sa na jeho spolupredsedníctvo v ponuke Paríža v roku 2024.

“Po dôkladnom zvážení som sa rozhodol, že nebudem hľadať ďalšie funkčné obdobie ako predseda Svetového rugby,” povedal Lapasset. “Som hrdý na môj čas v helme World Rugby, Dosiahnutý pokrok a vzrušený tým, čo predbieha náš šport vrátane debutu Rugbyho Sevensa na Rio 2016. “Moje rozhodnutie mi dovolí venovať viac času mojej úlohe spolupredsedu Paríža 2024 ponuka olympijských a paralympijských hier. “Teraz vstúpime do srdca kampane a nič mi nedáva väčšiu radosť, ako priniesť hry späť do Paríža za skutočnú sté výročie osláv olympizmu v roku 2024. “

Výkonný riaditeľ Svetového rugby Brett Gosper privítal Lapasseta, ktorý počas svojho pôsobenia dohliadal na” bezkonkurenčný rast “.Majstrovstvá sveta v ragby v roku 2015 prelomili všetky záznamy o účasti, výnosoch a televíznom počte divákov. “Bernard Lapasset je skvelý veľvyslanec nášho športu, veľký vodca a skutočný vizionár, ktorý predsedal neporovnateľnému rastu a Úspech v našom športe, “povedal Gosper. Počas svojho pôsobenia bola jeho vášeň a odhodlanie vždy viditeľná a bol vždy majákom transparentnosti, inkluzívnosti a šampióna hodnôt postavenia rugby.

“Mal by byť hrdý na to, kde je tento šport dnes a čo Svetová Rugby, jeho odbory a šport dosiahli počas svojho predsedníctva.”