Bayern Mnichov – Eintracht Frankfurt

Hráči Bayernu Mníchov majú v Bundeslige sedembodový náskok a mieri za piatym domácim titulom v rade. Kým najväčší konkurenti mníchovského klubu z Lipska body čas od času proti slabším súperom stratí, Die Roten v pohode valcujú jedného súpera za druhým. Okrem oslnivých víťazstvo nad Arsenalom v Lige majstrov Ancelottiho zverenci smázli v Allianz Arene ôsmich góly Hamburg, aby pred týždňom na ihrisku o poháre bojujúceho Kolína vyhrali 3: 0.

Teraz čaká na Bayern ďalší celok, ktorý siaha po účasti v európskych pohárových súťažiach pre ďalší ročník. Eintracht Frankfurt sa pod vedenie Nika Kovača nielenže zachránil v baráži proti Norimbergu, ale solídnymi výkonmi a predovšetkým stabilnou kvalitou v podobe defenzívnej štvorice doplňované brankárom Hradeckym si hovorí minimálne o Európsku ligu. Momentálne je z toho šieste miesto, s päťbodovú stratou na štvrtý Hoffenheim, a to aj napriek tomu, že naposledy pred domácimi divákmi padli Kováč zverenci s Freiburgom.

Kovača však trápi rozsiahla maródka. Mimo hru sú kvôli zraneniu Anderson, ktorého trápi koleno, s bokom marodící Regäsel, Varela, ktorý má zranený členok či Fabian, kartové trest potom v účasti v stretnutí zabráni Oczipkovi a Seferovičovi.

Naopak Ancelotti má po dlhej dobe k dispozícii kompletný káder. Do hry sa po vracia Jerome Boateng a v poriadku je aj Douglas Costa, ktorý striedal v poslednom zápase s Kolínom. Či však nemecký stopér dostane príležitosť v základe už zajtra, alebo bude vedľa Hummels jeho obvyklý parťák Javi Martínez sa ukáže až v sobotu popoludní.