Attacker Blacksmith: Snažili sme sa, ale niektoré veci sa nám nepodarilo dobre

“Mali sme snahu a bojovnosť, ale niektoré situácie sme neriešili dobre a prepadli sme tam, keď Švédi išli dvaja na jedného. Potom sme získali ďalšie dva góly, jeden z nich z hry, potom je ťažké obrátiť Švédov. Na tlak, ktorý sme potom mali, sme mali veľa málo striel, “zhodnotil duel kapitán Jan Kovář.

Sám bol ťahúňom, parádnym gólom znížil na 1: 3 a korunoval tak výrazne lepšie druhú časť. “Bolo to lepšie, ale stále sme mali malé rakety. Bolo to boj, ale nedostali sme šancu.Mali sme v druhej tretine len šesť striel, čo je na ten tlak veľa málo, keď sme hrali viac na puku a viac vo tretine Švédov, “nezastieral Jan Kovář.

Pripustil, že zo stavu 0: 3 proti Švédsko sa ťažko vráti do zápasu a snaží sa získať body. “Keby sme po tom zníženie na 1: 3 dali ešte gól, treba si vybojovali presilovku a premenili ju, tak to mohlo byť niečo iné, ale to sa nepodarilo a musíme sa pripraviť o to lepšie na Fínmi,” vyhlásil.

< "Nenechali nás tlačiť do cieľa.Musíme si trošku lepšie poradiť v tých súbojoch, vyhrávať je, hrať to pokojne viac cez beky a prať to tam, "hľadal Jan Kovář cestu k zlepšeniu v ďalších vystúpeniach na turnaji proti Fínsku a Rusku.

Útočníkovi Magnitogorsku bolo ľúto brat. “Trvalo to trochu pre nás. Dúfam, že si z toho nebude nič robiť a zdvihne sa, “povedal Jan Kovář.

” Párkrát už som striedanie zažil, takže dúfam, že s psychikou to nič neurobí, “pousmial sa Jakub Kovář. “Samozrejme, že to nie je príjemné. Neviem, či som bol trochu motivovaný. Naozaj som chcel veľa. Prvý gól mi trochu vyrovnal.Začali sme pritom prvú tretinu dobre, hrali sme veľa aktívne, “dodal gólman Čerepovca.

Návrat do reprezentácie a boj o svetový šampionát, do ktorého ho tréneri zahrnuli, si predstavoval výrazne optimistickejšie. “Dúfal som, že by to bolo trochu iné. Bohužiaľ…Je mi ľúto druhého cieľa, musím ho zatvoriť a nenechať puk lietať. Bol navyše po jasnom faule, kedy sme mali hrať presilovku, “spytoval svedomie nad gólom z 10. minúty, kedy ho prekonal Joel Eriksson Ek.

Nad možnosťou striedania nijako nepremýšľal, ale myslí mu prebleskla. “Aj keď som prirodzene myslel, že by to mohlo prísť.Dajte tímu nový impulz a skryť brankár, ktorý zaznamenal tri góly, “povedal Jakub Kovář.