Arsenal hľadá náhradu za Čech, píše v Anglicku. Len špekulácie, hovorí agent

“Špekulácie sú v anglickom športovom tlači na dennom poriadku a Petr Čech ako výrazná osobnosť Arsenalu je ich častým námetom. Pozícia Petra v klube je však veľmi pevná a letnú odchod môžeme stopercentne vylúčiť, “vyhlásil pre iDNES.cz hráčov agent Viktor Kolář.

Daily Mail nevylučuje, že Čech v klube zostane, ale píše, že od leta by iba dve boli jeho pozície.”Peter bude súčasťou Arsenalu aspoň do konca súčasnej zmluvy a som presvedčený, že bude naďalej potvrdzovať úlohu jasných vedúcich tímov a popredných ľudí z celej súťaže,” myslí si. Bohemia má zmluvu v Arsenale do leta 2019, v tom čase bude tridsaťsedem. Čo presne odhalil článok v anglickom časopise?

Podľa jeho informácií tréner Arsene Wenger hľadá nový a prvý na zozname je o päť rokov mladší Joe Hart.Anglického reprezentanta v lete odstavil Pep Guardiola, nový tréner Manchestru City, a tak radšej odišiel hosťovať do FC Turín.

Podľa Daily Mailu o neho stojí tiež Liverpool, Hartova hodnota by sa v prípade letného prestupu mala pohybovať okolo 15 miliónov libier alebo okolo 475 miliónov korún.

V súvislosti s Arsenalom denník zmieňuje tiež poľského gólmana Wojciecha Szczesného, ​​ktorý druhým rokom hosťuje v AS Rím a v lete by sa mohol vrátiť.Skôr už za londýnsky klub chytal, ale práve po Čechove príchode v lete 2015 dal prednosť ponuke z Talianska, aby mohol nastupovať pravidelne.

Arsenal je zatiaľ v lige štvrtý, na vedúcu Chelsea stráca dvanásť bodov, ale na druhý Tottenham len tri. Čechy zachytili všetkých 24 zápasov v Premier League, získali 28 gólov a sedemkrát si udržali nulu.

Posledné stretnutie proti Chelsea mu príliš nevyšlo, pred tretím inkasovaným gólom nezvládol rozohrávku a ponúkol loptu Česku Fabregas, ktorý lobom trafil odkrytú bránku.

Ako pevná je jeho pozícia sa môže ukázať v najbližších dní, možno v sobotňajšom zápase proti Hullovi.