André Schürrle z Wolfsburgu skončí nádeje Ligy majstrov CSKA Moskvy

Wolfsburg nahradil Manchester United na vrchole skupiny B v Ligy majstrov ako náhradník André Schürrle hrdinovia im pomohol poraziť CSKA Moskva v Arena Khimki a dal je v pole position pre miesto v knockout etapách.Manchester United Liga majstrov dúfa v rovnováhe po PSV patovom čakaní Prečítajte si viac

Brankár CSKA Igor Akinfeev urobil strašnú chybu a nejako sa podaril Schürrleovi strieľať z ostrého uhla po jeho vlastnej línii v 67. minúte, kým krídlo nedokončilo prácu s Wolfsburgovým druhej dve minúty.

Bolo to prvé víťazstvo, ktoré vyhral každý tím v tesne bojovej skupine a dal nemeckú stranu na deväť bodov; oni sú teraz jeden pred Spojených a dva bez PSV Eindhoven, ktorý kreslil 0-0 v Old Trafford o pár hodín neskôr. Schürrle vynikajúce zanechal CSKA spodnej časti skupiny na štyri body a skončil ich nádeje Pokračovanie v súťaži.

Víťazstvo Wolfsburgu bolo triumfom trpezlivosti a kvality protiútoku, ale CSKA sa vráti do kritickej chýbajúcej krídla Zorana Tosica, ktorý zasiahol Bet365 stavkovanie cez mobil miesto s jasnou príležitosťou len pár minút predtým, než Schürrle udeřil. “Ak by sme sa potom dostali na vedenie, bolo by to pre nás oveľa jednoduchšie,” povedal tréner CSKA Leonid Slutský. CSKA sa usilovala usadiť v prvej polovici, ich najlepšia príležitosť padla do živého Ahmeda Musu 34 minút, ale Nigérijský medzinárodný mohol len zasiahnuť bočnú sieť z ostrého uhla. Po niekoľkých silných slovách Slutského v polčase sa domáca strana zlepšila po čo sa stalo, keď bol Wolfsburg neúspešný s rohom.

Dzagoev bol opäť inštrumentálny, keďže CSKA sa takmer ujal vedenia v 62. minúte a založil Tosica strelil svojou ľavou nohou výstrel z tesne mimo box proti postu. Wolfsburg prevzal vedenie do značnej miery proti priebehu hry, ale zavedenie Schürrle hneď po hodine značku urobil všetok rozdiel v ich protiútoku.Dlhá a hľadajúca loptička ho našla na pravej strane a nemecká medzinárodná skupina odštartovala nádejné úsilie, ktoré Akinfeev dokázal len zasiahnuť do siete. Bolo to oficiálne pripísané ako vlastný gól. Nebol žiadny argument, že druhý gól patril Schürrlovi, keďže bývalý Chelsea vpred vyskočil neskoro v druhej polovici, kedy bol nešťastný Akinfeev.