Ale viete čo? Louis nemá inú možnosť

Ale viete čo? Louis nemá inú možnosť, ako jeho tím banálne nie je príliš dobrá a že dokonca aj na diaľku spĺňať požiadavky, ktoré sa vzťahujú k celkovým futbalistov. S takým výberom umelcov na Rinuse Michelsa v roku 1974 by sme nevideli žiadnu revolúciu. Mimochodom, predchodca van Gaala Bert van Marwijk sa na túto situáciu taktiež triezvo pozrel a videl tento problém. Je to kvôli tomu, že opäť ku zlosti domácim publikom sa spoliehal na v strede poľa torpédoborcov Nigel de Jong a Mark van Bommel. A čo je výsledok? Opäť medaily. Ale prinajmenšom Sneijder, Robben a van Persie boli v ich prvenstve. Ich talent spolu s konzervatívnou hrou stačili na získanie strieborných medailí a kto je teraz v národnom tíme? Je to len spálené pole.

Teraz Holandsko, a to nielen národný tím, ale klub potreboval ľudí s triezvy pohľad na situáciu, ktorý pochopil, že cesta, ktorú išla van Marwijk a van Gaala nie je práve príjemné, ale jediné pravdivé.

Vyblednuté tulipány – poslovia víťazstvo. Prečo musí Holandsko hrať konzervatívne? Foto: FIFA.com, goal.com

Namiesto toho, hra na špici, keď to stalo sa znateľne znižuje Erdevizi a zníženie počtu hviezdnych hráčov, holandský mohol prísť s niečím novým, alebo aspoň sa prispôsobiť meniacim sa podmienkam. Miesto toho, oni žali ovocie tvrdohlavosť: za národný tím k dispozícii žiadne ďalšie slabé súperovi, a zrejmý regresie vidieť na obnovu anti-rekordný pozíciu v rebríčku FIFA a kluby vo Európska súťaž je extrémne zriedkavé potešenie. A po prechode na euro vo Francúzsku riskujú, že za jeden rok nedostanú lístok do Ruska.

Koľko môžete opakovať, ako mantra, slová o veľkých tradíciách, ktoré sú na tom istom rake? Je čas pozrieť sa do budúcnosti.

Koniec koncov, máte radi elegantný tulipány, že vyschne za deň alebo možno nie tak jasný a krásny, ale kto môže stáť niekoľko týždňov? Voľba je vaša, alebo skôr holandská.