A-Liga: Josep Gombau skončí ako tréner Adelaide United

A-League klub Adelaide United neochotne súhlasil s prepustením španielskeho trénera Josepa Gombaua zo zvyšku jeho zmluvy a na svojom mieste nainštaloval bývalého záložníka Barcelony Guillerma Amora. Gombau, ktorý sa údajne chystá vstúpiť Na trekingovej práci v New Yorku zostal rok na zmluve A-League s Adelaidou, ale bol prepustený z dôvodu súcitu, keď sa snaží priblížiť svoju rodinu. Tréner mládeže, vstúpil do Adelaide v roku 2013 po kúzlom v Hongkongu a pomohol Južnej Austrálii klubu na treťom mieste v A-League a inauguračný titul FFA Cupu minulú sezónu. Katalánčina postavila hold- Založil tím podľa šablóny Nou Camp v Adelaide a povedal, že rovnaký štýl hry zostane pod bývalým španielskym stredopoliarom Amor, ktorý Gombau priniesol do klubu ako technický riaditeľ minulý rok.

“Keď som prišiel, chcel som do klubu vložiť novú filozofiu, chceli sme nový štýl,” povedal Gombau na tlačovej konferencii v Adelaide.

“Chceli sme do klubu predstaviť ďalších hráčov z Južnej Austrálie a chceli by sme do našich hier priniesť viac ľudí.

“Toto sú veci, ktoré sme urobili a doteraz sme dosiahli naše ciele. “Odchádzam, ale klub bude mať rovnakú filozofiu a budú udržiavať všetok trénerský personál.V tomto momente nikto nebude robiť túto prácu lepšie ako Guillermo. “Predseda klubu Greg Griffin povedal, že s” hlbokou ľútosťou “súhlasil s tým, že Gombauho zmluvu zruší po tom, ako tréner” revolucionizoval ” Klub.

Amor povedal, že bol nadšený príležitosťou, ale bol smutný, že Gombau odíde.

“Už je to rok, kedy som sem prišiel a ja som prišiel kvôli Josepovi a on je môj blízky priateľ,” povedal.

“Pokiaľ ide o našu filozofiu, je dobre známe, že Josep a ja máme rovnaký nápad vyplývajúci z Barcelony.Zameriavame sa na výrobu futbalu, ktorý je krásny na sledovanie a úspech. “Adelaide United FC (@AdelaideUnited) Gombau: Budem riaditeľom na mojom vlastnom akadémii v New Yorku a je pre mňa dôležité, aby som bol bližšie k môjmu domu #ThanksJosep #TrustInAmorJuly 24, 2015

Prvá hra, ktorú má Amor na starosti, bude 5. augusta, keď Adelaide United začne svoju obranu FFA pohára, ďaleko do Darwin Olympic SC.