Šampióni z Clevelandu skončili víťazstvom Washingtonu v NBA

Český reprezentant Tomas Satoransky hral v zápase menej ako 12 minút, z toho dvaja v predĺžení. Nezaregistroval sa v streleckom zozname, ale bránil sa veľmi dobre. Okrem iného prevzal loptu Jamesovi. (Pozápasovej rozhovor s rozhovor s Tomášom Satoranským nájdete tu).

“Bol to určite ten najväčší zápas, ktorého som tu bol súčasťou. Má to byť veľa ako play-off, hlavne s koncom. Bola dosť divoká. Každý musel pocítiť napätie, aj keď sa ani nepodarilo vzdať jedného tímu. Ja tu takú atmosféru ešte nezažil, “hodnotil Satoranský.

Washington dlho potvrdzoval aktuálne formu a viedol až o deväť bodov. Bradley Beal, autor 41 bodov a osem asistencií.Otto Porter zaznamenal 25 bodov a John Wall dodal 22 bodov a 12 asistencií.

V druhej polovici však Cleveland skóre otočil vďaka Kevinovi lovom a Jamesovi. Napriek tomu, čarodejníci môžu vyhrať po troch sekundách pred koncom trojbodového vedenia.

Lenže potom prišla dlhá Loveova prihrávka, ktorú James pri postrannej čiare zachytil az otočky zaznamenal trojku, ktorá sa o dosku odrazila do koša a priniesla predĺženie.

“LeBron je najlepší hráč na planéte . Ak to niekto chce dať, je to on. Predtým nedal svetlo a potom ho ukázať. Je zrejmé, že má veľké sebavedomie, “povedal Satorans.James zaznamenal 32 reboundov a dokonca 17 asistencií, čo je jeho nový osobný rekord.

Kevin Love, ktorý nedávno bojoval so svojou chrbtom, vybojoval na 39 bodov a pridal 12 doskokov. Kyrie Irving nastrieľal 23 bodov a kanadský pivot Tristan Thompson zaznamenal 22 bodov a 12 doskokov.

Hneď v úvode nastavenej päťminútovke sa James vyfauloval a domáce zacítili šancu. Hlavné hviezdu však zastúpil dovtedy nevýrazný Kyrie Irving, ktorý dal v predĺžení 11 bodov a doviedol Cleveland k výhre.

V predĺžení sa prekvapivo dostal do hry aj Satoranský, ale ani on porážku neodvrátil. Mal obzvlášť obranné úlohy.

“Potrebovali sme hráča, ktorý bol dobrý pri obrane. A Tomáš urobil svoju prácu dobre. Nenechal si ujsť.NBA ešte nehral takú veľkú hru, ale v Európe mal veľké duely. Som hrdý na hráča a určite sa nemôžeme hanbiť. Majú troch hviezdnych hráčov, máme jedného. Nepretiahla sme sériu na 18 zápasov, ale začneme novú, “tvrdil tréner Wizards Scott Brooks.

Jedenásty zápas po sebe vyhralo Miami, ktoré zdolalo Minnesotu na jej palubovke 115: 113 a má momentálne najdlhšiu víťaznú sériu v súťaži.Spolu s tímom Phoenix v rokoch 1996/97 sú to len dve jednotky v histórii NBA, ktoré vyhrali 11 duelov za sebou, aj keď majú viac zlyhaní ako úspechy celkovo.

Dlhšie víťazná šnúra sa v tejto sezóne podarila len najlepšiemu tímu ligy Golden State, ktorého 12 výhier v rade môžu basketbalisti Miami vyrovnať v stredu proti Milwaukee. Najlepším strelcom bol Heat 33 bodov Goran Dragič, ktorý urobil osobný rekord so siedmymi trojky.Hassan Whiteside pridal 19 bodov a 13 doskokov.

Porazené Minnesote šéfoval mladíci Karl-Anthony Towns s 35 bodmi a ôsmimi doskokmi a Andrew Wiggins, ktorý 21 zo svojich 27 bodov zapísal v druhom polčase, potenciálne vyrovnanie deväť desatín sekundy pred koncom však netrafil.

Po sérii 13 vonkajších porážok uspeli Los Angeles Lakers v New Yorku, kde zdolali Knicks 121: 107. V šiestich rokoch vyhrali slávnu Madison Square Garden. Lakers Shooter čísla boli ovládané veteránmi Lou Williams s 22 bodmi a Nick Young s 17 bodmi. Carmelo Anthony za zhodené nastrieľal 26 bodov, Kristaps Porzingis sa dostal na 16 bodov a deväť doskokov.

Indiana prehrala Oklahoma City 93:90 a uspela už v siedmom zápase za sebou. Paul George viedol svoj tím na 21 bodov a Jeff Teague zaznamenal 17 bodov.Thunder znovu šéfoval Russell Westbrook s 27 bodmi, 18 doskokmi a deviatimi asistenciami, v závere však minul dve trojbodové strely, ktoré mohli poslať zápas do predĺženia.

Demar DeRozan sa vrátil do zostavy Toronta 31 bodmi a pomohol k výhre 118: 109 cez LA Clippers. DeRozan vynechal sedem z posledných ôsmych zápasov a postaral sa o štvrtý úspech Raptors o 12 súbojov. Kyle Lowry získal 24 bodov a osem asistencií, Jonas Valančiunas s 21 bodmi a 12 doskokov.

Blake Griffin viedol Clippers, keď sa blysol triple-double 26 bodov, 11 doskokov a 11 asistencií, Austin Rivers pripojil 22 bodov.

Chicago prehralo Sacramento 112: 107, keď ho k vyhral Dwyane Wade 31 bodov, jeho strela 13 sekúnd pred koncom zápasu sa ukázala ako kľúčová. Michael Carter-Williams pridal 21 a Robin Lopez strelil 17 bodov.Bulls tak odolali tlaku tímu z hlavného mesta Kalifornie, ktorý takmer zmazal 27bodovou stratu.

Sacramento tiahol DeMarcus Cousins ​​s 18 bodmi a 14 bodmi, v závere sa ale nechal vylúčiť po druhej technickej chybe a pretože ich v tomto ročníku pozbieral už 16, bude v nasledujúcom dueli s Bostonom chýbať.

Memphis obhajoval San Antonio v 89:74. Marc Gasol bol Grizzlies s iba 15 bodmi a ôsmimi vyskočeniami. Submarinová náhradka Zach Randolph získala 15 bodov a šesť rázov. Spurs chýbal zranený Kawhi Leonard, najlepším strelcom porazených tak bol Dávid Lee sa 14 bodmi.LaMarcus Aldridge dodal 13 bodov a 10 doskokov.

Denver rázne ukončil štvorzápasový víťaznú sériu Dallasu po výsledku 110: 87, Will Barton tím ťahal 31 bodmi a ôsmimi doskokmi, Gary Harris pridal 20 bodov. Nuggets sa vyrovnali s absenciami Danila Gallinariho, Emmanuela Mudiaye a Kennetha Farieda.

V tíme Mavericks stačilo Seth Currymu a nováčikovi Yogimu Ferrell 15 bodov na role najlepších strelcov tímu. Pre Ferrella je to prvá prehra v novom drese.

Detroit porazil Philadelphiu 113: 96, keď mal sedem dvojciferných strelcov. Marcus Morris sa dostal na 19 bodov, Andre Drummond má double-double za 16 bodov a 17 doskokov.Pivotman Jahlil Okafor, o ktorého výmene sa aktuálne špekuluje, bol hlavný ofenzívny zbraňou Sixers sa 16 bodmi.

New Orleans prehralo Phoenix 111: 106 a sériu prehier ukončilo na čísle štyri, jeho hru riadili Anthony Davis s 34 bodmi , deviatich doskoky a piatimi bloky a Jrue Holiday s 30 bodmi, deviatimi doskokmi a siedmimi asistenciami. Najlepším strelcom Suns je TJJ Warren s 20 bodmi. Devin Booker a Eric Bledsoe nastrieľali len po 14 bodoch.

Utah uspel v Atlante 120: 95, Gordon Hayward tím viedol 30 bodmi a siedmimi doskokmi, George Hill sa dostal na 22bodů a osem asistencií, Derrick Favors si pripísal 20 bodov a 10 doskokov. Nemecký rozohrávač Dennis Schröder za zhodené zaznamenal 21 bodov.