Pittsburgh si poradil aj bez zraneného Crosbyho, Anaheim zrovnal sériu

Kto čakal, že sa štvrté pokračovanie série medzi Washingtonom a Pittsburghom ponesie v duchu odvety za predchádzajúce vyradenie Sidneyho Crosbyho, tak sa veľa mýlil. Domáci Penguins sa sústredili hlavne na svoj výkon a odmenou im bolo tretie víťazstvo, po ktorom ich delí od účasti vo finále Východnej konferencie už len jediný krok.

“Najlepší spôsob, ako ich potrestať bolo znova zvíťaziť,” povedal po zápase zámorským novinárom gólman domácich Marc-Andre Fleury, ktorý pochytal 36 z 38 striel a bol zvolený prvý hviezdou večera. Washington mal výraznú streleckú prevahu 38:18, na góly bol však na tom horšie.

Penguins išli do vedenia už v 5. minúte, keď premenil samostatný únik útočník Patric Hörnqvist.

Na 2: 0 domáci zvyšovali v 24.minúte po šťastnom odraze puku. Mladík Jake Guentzel od ľavého mantinelu hľadal spoluhráča v priestore pred bránou a puk sa od korčule obrancu Brooksa Orpika odrazil až za prekvapeného Bradena Holtbyho. Guentzel je tak s ôsmimi gólmi priebežným streleckým lídrom play-off.

Washingtone vyšla pasáž v polovici riadneho hracieho času. V 28. minúte najprv presne pálil z ľavého kruhu Jevgenij Kuznecov a v 29. minúte sa z takmer totožné pozície presadil aj obranca Nate Schmidt. Za stavu 2: 2 sa tak začínalo odznova. Krátko na to sa ale Pittsburgh dočkal presilovej hry a vedenie si opäť vzal na svoju stranu. Bežala 32.minúta, kedy sa z medzikružia presadil bombou obranca Justin Schultz.

Vo zvyšku dueli potom kraľovali obaja gólmani a stav 3: 2 už vydržal. Robiť sa musel hlavne spomínaný Fleury. “Pozdvihol svoje výkony v ten pravý čas. Je veľa súťaživý a pohár už dokázal vychytať, čo je teraz znova vidieť, “chválil si tréner Mike Sullivan výkony Fleuryho, ktorý sa v play-off chytil šance pri zranení v základnej časti viac využívaného kolegami Matta Murrayho.

hokejisti Edmontonu prekvapivo vstúpili do série proti favorizovanému Anaheime dvoma vonkajšími výhrami 5: 3 a 2: 1.V pondelok však pred svojimi fanúšikmi padli 3: 6 a vo stredajšej partii tak Ducks, do ktorých zostavy sa na úkor zraneného Patricka Eaves vrátil z farmy povolaný český mladík Ondřej Kaša (2:03, +/-: 0, 1 strela), usilovali o porovnanie.

Po otváracej tretine k nemu však mali hostia ešte ďaleko potom, čo Oilers dvoma gólmi odskočili do trháku. V 16. minúte počas presilovej hry uplatnil dôraz pred bránou urastený Milan Lucic a v 18. minúte sa po prečíslení 2 na 1 štvrtýkrát v play-off gólovo presadil bodový líder základnej časti Connor McDavid.

V prostrednej hracej časti ale dominovali hostia, čo jasne dokazuje počet striel 5:21. Výsledkom bol obrat skóre, o ktorý sa najviac zaslúžil kapitán Ryan Getzlaf (2 + 1). Gólmana Cama Talbota pripravil o čisté konto v 22.minúte, potom vymyslel gólovú prihrávku pre Rickard Rakella a v 35. minúte slávil svoju druhú trefu večera, keď napádaním obral o puk domáceho obrancu.

Edmonton vo zvyšku riadneho hracieho času stavil všetko na ofenzívu a usiloval o vyrovnanie. Ducks dlho odolávali, v 59. minúte sa ale dorážkou z bezprostrednej blízkosti brány Johna Gibsona presadil Drake Caggiula. Za zmierlivého skóre 3: 3 tak stretnutie prešlo do predĺženia, z ktorého ale uplynulo len ďalších 45 sekúnd hry. Svoj štvrtý bod večera vyprodukoval skvelý Getzlaf, po ktorého pasu sa oprel do puku Jakob Silfverberg – 3: 4. Séria sa tak vráti do Anaheimu za zrovnaného stavu 2: 2 na zápasy.